Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fatih'te meydana gelen olayda, 26 yaşındaki Y.K, 10 yaşındaki bir kız çocuğuna "cinsel istismarda bulunduğu" iddiasıyla gözaltına alındı. 10 yaşındaki kız çocuğunun, Fatih'te kitap araştırmak için girdiği internet kafede bulunan bir başka müşteri olan Y.K'nin cinsel istismarına uğradığı, Y.C'nin çocuğun yanına "yardım etme" gerekçesiyle gittiği belirtildi.

Görgü tanıklarının iddiası üzerine olay yerine polis geldi ama şüpheli, çevredekilerin yoğun tepkisi nedeniyle bulunduğu yerden çıkarılamadı.

Şüpheli internet kafeden çıkarıldığı sırada çevrede toplananların tepkisiyle karşılaştı. Polis Y.K'yı zırhlı araca bindirerek gözaltına alabildi. Bu sırada gaz bombası ve mermisi kullanıldı. Tepkili kalabalık bu yolla dağıtılabildi. Şüpheli karşısında kamera görünce yüzünü başındaki siyah takkesini çıkararak gizledi. Y.K'nın ifadesinde suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay internet kafeden polise yapılan ihbarla ortaya çıktı. Şüpheli Y.K'ye yönelik ilk saldırı internet kafede yapıldı. Görgü tanıkları şüphelinin çocuğa karşı hareketlerinin istismar içerdiğini görünce tepki gösterdi, tepki fiziki müdahalaye vardı.Bu sırada polis de olaydan haberdar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafları dinledikten hemen sonra şüpheliyi adli işlemlerin devamında polis merkezine götürmek için harekete geçti ama bu mümkün olmadı.

KALABALIK ARTTI, ŞÜPHELİ SALDIRIYA UĞRADI
İddiayı çevre esnaf duyunca, caddedeki kalabalık arttı. Şüpheli, polis otomobiline bindirilmek üzere çıkarıldığında çevredekilerin tekmeli yumruklu tepki ve saldırısıyla karşılaştı. İlk deneme başarısız oldu, şüpheli yeniden işyerine sokuldu.

TEPKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE DÖNÜŞTÜ
Tepkinin linç girişimine dönüşmesi üzerine olay yerine takviye ekipler çağrıldı. Zırhlı bir polis aracı da takviye ekiplerle olay yerine geldi. Polis şüpheliyi çıkarmadan önce dışardaki kalabalığı uzaklaştırmak için yoğun çaba sarfetti.

İkinci girişim de polisin planladığı gibi olmadı. Şüphelinin kapıda görünmesiyle çevredekiler sandalye, kasa ; ellerine ne geçirdilerse fırlattılar ve şüpheliye ulaşmaya çalıştılar. Polis bu noktada daha etkili müdahalede bulundu. Gaz bombası ve mermisi kullandı. Kalabalığın gerilediği sırada zırhlı araca bindirilen şüpheli olay yerinden hızla uzaklaştırıldı.

YÜZÜNÜ BAŞINDAN ÇIKARDIĞI TAKKESİYLE KAPADI, SUÇLAMAYI REDDETTİ
Şalvar giyen şüpheli adli işlemlerin yapıldığı sırada habercilerle karşılaştı. Kamerayı gören Y.C, takkesini çıkarıp yüzüne kapatarak tanınmasına engel olmaya çalıştı. Geceyi polis merkezinde geçiren 26 yaşındaki şüphelinin suçlamayı reddettiği öğrenildi.

DHA