Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Olay, Sarıoğlan İlçesi'nde meydana geldi. M.S, eniştesi Ali Daşkın'ın farklı tarihlerde 3 kez tecavüzüne uğradığını, babasının arkadaşı 45 yaşındaki Durmuş İlboğa tarafından da cinsel istismara edildiği iddiasıyla açılan dava sonuçlandı. Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Yozgat E Tipi Cezaevi'nde tutuklu Ali Daşkın, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile diğeri Kayseri Cezaevi'nde tutuklu çiftçi Durmuş İlboğa da hazır bulundu. M.S., duruşmaya katılmadı.

Tutuklu sanıklardan Ali Daşkın suçlamaları kabul etmedi, iftira ile karşılaştığını öne sürerken, "Baldızım benim yanımda büyüdü. Okula giderken bizim evde kaldı. Kendisiyle ilişkim olmadı" dedi. Diğer tutuklu sanık Durmuş İlboğa da suçlamaları kabul etmeyerek, "Mağdurenin babası benim arkadaşım. Kızım gibi severim. Ne olduğunu bilmediğim şekilde iftira attılar" diye konuştu.

Mahkeme heyeti Ali Daşkın'a 3 kez 'Nitelikli cinsel istismar' suçundan 25 yıl, tutuklu diğer sanık Durmuş İlboğa'ya ise, 'Basit cinsel istismar' suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verildiğini bildirdi.

DHA