Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli iken Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne geçici görevle gönderilen Fırat Palamut, yaklaşık 1.5 aydır tedavi gördüğü GATA'da tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Şehit Palamut'un cenazesi baba evinin bulunduğu Barış Mahallesi'ne götürülerek helallik alındı. Cenaze daha sonra Muğdat Camii'ne götürüldü. Burada düzenlenen törene Vali Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, askerler, şehidin ailesi, yakınları ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Törende şehit Palamut'un babası Ahmet Palamut ile babasından boşanan annesi Hülya Topal Açıkbaş, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Acılı anne camide, "Oğlum daha küçük. Düğününü bile yapmadık daha onun" diyerek gözyaşı döktü.

Şehit polisin geçen yıl Eylül ayında resmi nikah kıydığı ve 4 Haziran'da düğün töreni hayali kurduğu eşi Burcu Palamut ise tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Mersin Müftüsü Ali Melek'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracına konuldu. Şehit polis Fırat Palamut'un cenazesi Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

DHA