Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

DAEŞ'e ait hedeflere 233 Fırtına topu, 40 Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA), 4 tank ile atış yapılırken koalisyon uçakları ile 11 hava harekatı düzenlendi. Yapılan atışlar ve hava harekatında 104 DAEŞ'li terörist öldürüldü ve atış hazırlığı içerisinde olduğu değerlendirilen DAEŞ'e ait bir top, bir havan ve 4 ÇNRA mevzii ile DAEŞ'in karargah olarak kullandığı 7 bina imha edildi.

Kilis Elbeyli ilçesine ve sınırda bulunan Yüksektepe ile Şehit Yalçın Nane Hudut Karakollarına Suriye'den DAEŞ tarafından dün saat 17.55'te toplam 6 roket/top atışı yapıldı.

DAEŞ'in atış yaptığı mevziler TSK’ya ait hedef tespit sistemleriyle tespit edildi. DAEŞ'e ait hedeflere dün saat 18.00’den itibaren 233 Fırtına topu, 40 Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA), 4 tank ile atış yapıldı ve Koalisyon uçakları ile 11 hava harekatı düzenlendi.

Yapılan atışlar ve hava harekatında 104 DAEŞ'li terörist öldürüldü ve atış hazırlığı içerisinde olduğu değerlendirilen DAEŞ'e ait bir top, bir havan ve 4 ÇNRA mevzii ile DAEŞ'in karargah olarak kullandığı 7 bina imha edildi.

DHA