Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2016-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tamamlandı. 22 Mayıs'ta KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri'nden ve 29 Mayıs'ta KPSS Alan Bilgisi'nden sınava tabi tutulan öğrenciler, sınav sonuçlarını araştırmaya başladı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merakla beklenen 2016 KPSS sonuçları hakkında detaylar...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamudaki A grubu kadrolar için 29 Mayıs'ta gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) "Alan Bilgisi" sınavları, 81 ilde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Geçen hafta pazar günü yapılan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınavları ile 29 Mayıs'ta yapılan Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 14 Temmuz'da açıklanacak.

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI SAAT 9.30'DA BAŞLADI

Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaportları kontrol edilerek alındı.

İki oturum halinde yapılacak sınavın sabah oturumunda adaylara, hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebeden 30'ar, saat 14.00'te başlayacak öğleden sonra oturumunda da çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkilerden 30'ar soru yöneltilecek.

Her iki oturumun süresi 160'ar dakika olacak.