Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Veysi İPEK/ DİYARBAKIR

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lı teröristler, rögar kapağının altına yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamada ilk bilgilere bir bina çökerken enkaz altında kalan 4 vatandaş hayatını kaybetti, 5'i polis 19 kişi de yaralandı.

ÇÖKEN BİNANIN ENKAZINDA KALAN 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Şırnak'ın Silopi ilçesi Yenişehir Mahallesi uluslararası İpekyolu yakınlarındaki 10'ncu Caddede saat 19.10 sıralarında patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre, PKK'lı teröristler rögar kapağının altına yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirdi. Şiddetli patlamada bir bina çökerken, zırhlı polis aracında hasar oluştu. Çöken binanın enkazında kalan 4 kişi hayatını kayberden, zırhlı araçtaki 5 polis ile çevredeki siviller yaralandı.

6 YARALININ SAĞLIK DURUMU AĞIR

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda takviye birliklerle, AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar Silopi devlet hastanesine kaldırıldı. tedaviye alınan yaralılardan 6'sının sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Polis, olay yeri ile yaralıların tedavi altında bulunduğu hastanenin çevresinde sıkı güvenlik önlemleri aldı.

HALI SAHADA MAÇ SIRASINDA PATLAMA

Bu arada teröristlerce bombanın tuzaklandığı rögarın hemen yakınında halı saha bulunduğu öğrenildi. Patlama sırasında da bir grubun futbol maçı yaptıkları belirtildi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ: 4 ÖLÜ, 19 YARALI

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Silopi ilçesinde 10. Cadde üzerine PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca konulan patlayıcının patlaması neticesinde meydana gelen hain saldırıda; 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 6 vatandaşımız ağır şekilde yaralanmıştır. 5 polis memurumuz ve 8 vatandaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar devam etmektedir" denildi.