Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı'nı izlemek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak için İzmir'e geldi. Erdoğan ve Yıldırım ardından tatbikat alanına geçti.

Erdoğan ile Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük planlı tatbikatı olan ve Seferihisar Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde yapılacak Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı'nı birlikte izleyecek.

Tatbikata Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları katılacak.

BAŞBAKAN İZMİR TEMASLARINI SÜRDÜRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatbikatın ardından saat 16.00'da İzmir'den Afrika'ya hareket etmesi beklenirken, Başbakan Yıldırım ise İzmir'deki temaslarına devam edecek. Başbakanlık Ofisi'ne geçerek saat 16.30'da ilk olarak İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı, ardından saat 17.00'da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında kabul edecek. Yıldırım daha sonra Başbakanlık Ofisi'nde medya temsilcileriyle bir araya gelecek. Başbakan Yıldırım, son olarak Kaya Termal Otel'de İzmir Valiliği'nin organize ettiği program kapsamında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde buluşacak. Yıldırım, yemeğin ardından kentten ayrılacak.

İHA