Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Adana'da uyuşturucu çetelerinin çatışması sırasında yoldan geçerken vurularak öldürülen 15 yaşındaki Mahmut Aras'ın katil zanlısı 'Maraz Ali' lakaplı 21 yaşındaki Ali Bozkurt, polis ekipleri tarafından kovalamaca sonucu yakalandı.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Dağlıoğlu Mahallesi'nde geçen yıl liderliğini Turan Doğan'ın yaptığı torbacı grubu ile Özkan Kardaş'ın başını çektiği uyuşturucu satıcısı grup arasında, bölge sahibi olma yüzünden başlayan anlaşmazlık silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışmalar sırasında iki gruptan çok sayıda torbacı yaralanırken, perdecilik yapan babasının yanında çalışan Mahmut Aras evine giderken, başına isabet eden kurşun sonucu öldü.

16 KİŞİ TUTUKLANDI

Aras'ın ölümüyle ilgili 16 kişi tutuklandı ve haklarında 70'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mahmut Aras'ın ölümüne neden olan ve yakalanamadığı için gıyabi olarak yargılanan 'Maraz Ali' lakaplı Ali Bozkurt'un ise aranmasına devam edildi.

PTT SOYGUNUNA KARIŞTI

Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki PTT Şubesi, 8 Nisan'da yüzü maskeli 2 kişi tarafından soyuldu. 8 bin TL parayı alan soyguncular, narenciye bahçesine girip, üzerlerindeki kıyafetleri çıkardıktan sonra kayıplara karıştı. Soyguncuların olay yerinde bıraktığı kıyafetlerden alınan doku örneklerinden şüphelilerden birinin Ali Bozkurt olduğu belirlendi.Her iki olaydan da yakalama kararı bulunan Ali Bozkurt'u ele geçirmek içi çalışmayı sürdüren Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Suç Önleme ve Araştırma Bürosu Amirliği'ne bağlı ekipler, zanlının Dağlıoğlu Mahallesi'nde bir evde saklandığını belirledi. Ali Bozkurt'un gizlendiği evi kuşatan polis, 'teslim ol' çağrısında bulundu. Ekiplerin çağrıda bulunduğu Ali Bozkurt, pencereden atlayıp ara sokaklara girerek kaçmaya başladı.

İzini kaybettirmek için binaların damlarına çıkan Bozkurt, gizlendiği bir evde ekiplerce kıskıvrak yakalandı. Ali Bozkurt, sorgulanmak üzere Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği'ne götürüldü.

Ali Bozkurt, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

DHA