Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir'in Konak ilçesinde, önceden husumetli olan ve alkollü olduğu iddia edilen üç kişi arasındaki dehşete düşüren bıçaklı kavga ölümle sonuçlandı. Cinayet anları tüm yaşananlar ise saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre korkunç cinayet olay Konak ilçesine bağlı Alsancak semtinde meydana geldi. Daha önce aralarında husumet bulunan üç kişi, 1471 sokak üzerinde kavgaya tutuştu. Alkollü olan ve ayakta durmakta zorlanan üç şahıstan R.A (54) ve M.Z (54) acımasızca Bayram Gerek (43)'e saldırdı. Alkollü olan iki kişi dakikalar boyunca Gerek'i darp etti.

GÖĞÜS KISMINDAN BIÇAKLADILAR

Kavga sırasında hızını alamayan bir şahıs bıçağını çekti. Elindeki bıçakla Bayram Gerek'i iki kez bıçaklayan zanlı, daha sonra arkadaşıyla Gerek'i darp etmeye devam etti. Çevredeki vatandaşlarda kavgayı ayırmak isteseler de başarılı olamadı.

ÖLDÜRÜCÜ TEKME ATTIĞI ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Bayram Gerek, aldığı bıçak darbeleri ve darpla ağır yaralandı. Kavga sırasında tüm bu yaşananlarda güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, kavga sırasında darp edilen ve bıçaklanan Bayram Gerek'in gücünün kalmadığı görülüyor. Bu sırada zanlılardan birisi Gerek'e öldürücü bir tekme atıyor. Gerek, daha sonra ise aldığı tekme darbesiyle yere yığılıyor.

BAYGIN OLDUĞU ANLARDA BİLE TEKME ATTILAR

Bu sırada zanlılar, Gerek'in yere düşmesine ve baygın olmasına rağmen tekme atmaya ve darp etmeye devam ediyor. Tüm bu yaşananlarda an be an güvenlik kameralarına yansıyor. Zanlılar, bir süre sonrada olay yerinden kaçıp uzaklaşıyor.

ASAYİŞ ŞUBE EKİPLERİ DAKİKALAR İÇERİSİNDE BULDU

Olayların meydana gelmesiyle çevredeki vatandaşlar hemen 112'ye durumu bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, Bayram Gerek'in kalbinin durduğunu anladı. Kalp masajı yapan ekipler, Gerek'i hayata döndürdü. Kısa bir süre sonra ise hurdacı olan Gerek, yolda hayatını kaybetti. Bölgede inceleme yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube ekipleri, kısa sürede zanlıların eşgalini tespit etti ve peşine düştü. R.A (54) ve M.Z (54), ekipler tarafından bir parkta kaçmak isterken kısa sürede yakalandı. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, zevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

İHA