Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Suriye'deki iç savaştan ailesiyle birlikte kaçarak Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne yerleşen ve kolon kanseri tedavisi gören 35 yaşındaki Hayyam Gasim, en büyük isteğinin Halep'te kalan anne ve babasını görmek olduğunu söyledi.

Halep'ten ailesiyle birlikte kaçarak Türkiye'ye sığınan Hayyam Gasim ve eşi 29 yaşındaki Emane Gasim yaklaşık 1 yıl önce Gebze Beylikbağı Mahallesi'ne yerleşti. 5 yaşında Hatice ve 2 yaşında Ahmet adında çocukları bulunan Gasim çiftinin 1 ay önce Mahmut adını verdikleri bir oğulları daha oldu. 3 ay önce karnındaki ağrılar nedeniyle fenalaşan Hayyam Gasim komşuları tarafından hastaneye götürüldü. Hastaneden yapılan tetkikler sonunda Hayyam Gasim'in kolon kanseri olduğu ve bağırsaklarında bulunan tümörün midesine doğru iyice yayıldığı, artık hasta için fazla umut olmadığı ifade edildi.

Suriye'deki iç savaştan kaçıp Kocaeli'nin Gebze ilçesine yerleşen Hayyam Gasim, 3 ay önce kolon kanserine yakalandığını öğrendi
Suriye'deki iç savaştan kaçıp Kocaeli'nin Gebze ilçesine yerleşen Hayyam Gasim, 3 ay önce kolon kanserine yakalandığını öğrendi


'SON İSTEĞİ YERİNE GETİRİLSİN'

Gasim ailesine evlerini tahsis eden, komşularıyla birlikte ailenin ihtiyaçlarını karşılayan Keskin ailesinin fertlerinden 23 yaşındaki Arzu Keskin şunları söyledi:

"Hayyam Gasim'i 3 ay önce ağrılarının artması üzerine hastaneye götürdük. Kolon kanseri olduğu öğrendik. Hayyam Gasim, Halep'te bulunan babası Ahmet Gasim ile annesi Hatice Gasim'i görmek istiyor. Kendisi çalışamıyor, ailesi biz ve komşularımızın desteği ile geçimini sağlıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan aile adına yardım istiyorum. Bu aile Suriye'deki iç savaştan kaçarak ülkemize geldiler. Artık son günlerini yaşayan Hayyam Gasim'in bence son isteği çok önemli. Son kez anne ve babasını görmek istiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan, Hayyam Gasim'in son isteğinin yerine getirilmesini rica ediyorum."

Hayyam Gasim ise anne ve babasını görmek istediğini belirterek, "Türk hükümetinden rica ediyorum annem ile babamı son bir kez göreyim" dedi.

DHA