Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Nişantaşı Üniversitesi'nden yapılan açıklama şöyle:

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ güdümündeki cuntacı bir grup ülkemizi karanlığa çekmeye çalışılmış ve Türkiye resmi ya da gayriresmi tüm refleksleriyle bu "karanlığa çekme" girişimine karşı çıkmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hem ordumuzun, hem emniyet güçlerimizin, hem de yüce milletimizin gösterdiği direnç sayesinde şer odaklarının planı bozulmuş ve karanlık emellerine ulaşamamışlardır.

Darbe girişimi bizlere bir kere daha göstermiştir ki "Yeni Türkiye" tanklarla değil, halkın iradesinin gücü sayesinde yükselecektir. Milletimiz o kara günde demokrasiye, özgürlüklere ve cumhuriyetin getirdiği kazanımlara sahip çıkmıştır. Bu sırada hiçbir parti, din ya da meşrep ayrımı gözetilmeden topyekün hareket eden milletimiz, darbecileri inlerinden çıktıklarına pişman eden şanlı bir duruş sergilemişlerdir.

Bizler eğitimciler olarak çok iyi biliyoruz ki, bir genci kendi halkına ateş edebilen darbeci bir asker olarak yönlendirmek de mümkündür; ülkesine ve tüm insanlığa katma değer sağlayan, üreten, düşünen, sanatçı, dünyaya yön veren bir birey olarak yönlendirmek de mümkündür. Akil olan her insan ikinci genci yetiştirmenin uğraşını verecektir. Hatta o gencin yetişebilmesi için 16 Temmuz gecesi olduğu gibi toprağa düşecektir.

Bizler Nişantaşı Üniversitesi ailesi olarak vatanına ve milletine bağlı, aydın gençleri yetiştirmenin peşinde hiç durmadan ve yorulmadan koşmaya devam edeceğiz. Devam edeceğiz ki gençlerimiz doğru ile yanlışı ayırt etmekte tereddüt etmesin. Devam edeceğiz ki yüce milletimiz bir daha böyle karanlık günler yaşamasın.

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi sırasında demokrasi şehidi olarak toprağa düşen kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Aynı gece kendini tankların, mermilerin önüne atarak yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Sizler olmasaydınız bizler bugün bu satırları yazamazdık. Sizlere çok şey borçluyuz.
Milletimize sonsuz saygılarımızla...

Nişantaşı Üniversitesi