Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) 'paralel yapı' üyesi oldukları iddiasıyla 2 bin 745 hakim ve savcı için gözaltı kararı verilmişti. Şarkıcı Deniz Seki çin mahkumiyet kararı veren savcı ve hakimlerin de bu listede yer aldığı belirtildi.

Deniz Seki'nin avukatı Naim Karakaya, gözaltı kararları ile ilgili twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ceza hukukçusu Karakaya, "Deniz Seki'nin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar, hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu ve duruşma savcısı Salim Duran ile lehe temyizi geri çeken Sadrettin Sarıkaya da gözaltında. AİHM nin ihlal kararı vermesine neden olanlar da bunlar. Deniz Seki gibi katledilen bir hukuk sistemiyle değil adaletle yargılansınlar dileriz." ifadelerini kullandı."ÖMRÜMÜZDEN 8 SENE ÇALANLAR DA BUNLAR"

Deniz Seki’nin kardeşi Serkan Seki, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası instagram'da çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Seki, '8 yılımızı çaldılar' dediği hakim ve savcılara ateş püskürdü.