Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir’in Çeşme İlçesi açıklarında uyudukları dubanın halatlarının kopması sonucu denize sürüklenmesiyle kaybolan 2 garsondan 32 yaşındaki Serdar Yalçın’ın cansız bedeni, Sisam Adası açıklarında bulunmuştu. Çiftçilik yapan baba Mustafa Yalçın, Yunanistan’daki cenaze işlemlerinin 4 bin Euro tuttuğunu belirterek, “O kadar paramız yok ki oraya gidip de cenazemizi alalım. Ben 70 yaşındayım, bu zamana kadar bu parayı bir arada hiç görmedim” dedi. Serdar Yalçın’ın dayısı Salim Sağdan ise Yalçın’ın amcası Faruk Yalçın’ın Yunanistan’da cenazeyi almak için girişimlerde bulunduğunu söyledi.NAKİL İÇİN 2 BİN 500 EURO

Devletten yardım beklediklerini ifade eden dayı Sağdan, “Cenazeyi teslim almak için bir sürü zorluklar çıkardılar. 1 haftadır Kuşadası’nda bir taksi durağının banklarında aç susuz yatıp kalkıyoruz. Kuşadası Kaymakamı ve Liman Başkanı’na giderek durumu anlattık sağ olsunlar yardımcı olmaya çalışacaklarını belirttiler. Yunanistan’daki yetkililer, cenaze için Sakız Adası’na, oradan da Çeşme Limanı’na teslim edilmesi için bir şirkete yönlendirmişler. Bunun için şirket 2 bin 500 Euro talep etmiş ayrıca hastane masrafı olarak da bin 500 Euro istiyorlar. Durumumuz belli. Biz bu yükün altından kalkamayız. Şu an elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Bu bizim canımız, bu bir insan, devletimizden yardım talep ediyoruz. Çok mağdur durumdayız.”

Çeşme Alaçatı’da çalışan 2 garson, mesailerinin ardından sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinde uyuyakalmış ve açığa sürüklenerek kaybolmuştu.

AA