Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Ataşehir'de 5 gün önce kayıplara karışan 16 yaşındaki lise öğrencisi Erkan Çalı'dan haber alınamıyor. Oğluyla iki arkadaş gibi olduklarını anlatan gözü yaşlı baba "Oğlumun imkanı olsaydı mutlaka beni arardı. Oğlumun kaçırıldığını düşünüyorum" dedi.

İstanbul Ataşehir'de 5 gün önce kayıplara karışan 16 yaşındaki lise öğrencisi Erkan Çalı'dan ailesi 5 gündür haber alamıyor. Yaz tatilini babasının dükkanında çalışarak geçirdiği öğrenilen 16 yaşındaki Çalı'nın bulunması için yakınları yetkililerden yardım bekliyor.

Oğlunu, bastırdığı el ilanları ile soka sokak arayan baba Yılmaz Çalı, oğlundan 5 günden beri haber alamadığını aktardı.
Polise başvurduğunu anlatan baba Çalı "Oğlumun maddi manevi herhangi bir sıkıntısı yoktu. Oğlumun normal şartlarda kaybolduğuna inanmıyorum , oğlumun daha çok kaçırıldığına inanıyorum, 5 gündür geceli gündüzlü arıyoruz. En ufak bir ipucu yok, şu ana kadar mobese görüntüsü görülmemiş" dedi.

Yetkili birimlere haber verdiklerine değinen baba Yılmaz Çalı "Henüz bir bilgi alamadık. Onlarda her tarafta arıyor. Bulanların Allah rızası için bize ulaşmalarını istiyoruz. Bu darbe olayında belki karambole geldi diye hastanelere emniyete bildirdik, ama şu ana kadar bir sonuç alamadık" dedi.

Oğlunun resimlerini bastırdığı el ilanlarını sokak sokak dolaşarak ağaçlara, duvarlara yapıştıran araba üzerlerine bırakan Baba Yılmaz Çalı, oğlunu görenlerin kendilerine haber vermesini istedi.

Kayıplara karışan 16 yaşındaki Erkan Çalı'nın doğum gününde çekilen ve cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerinde bir hayli neşeli olduğu görülüyor. Görüntülerde Çalı'nın kardeşleri ile şakalaştığı görülüyor.

İHA