Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 

Silvan'da baraj inşaatında çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Metin Uysal'ın Düzce Yığılca'daki baba ocağına acı haber verildi.

Sivas'ta görev yaptığı sırada geçici görev için gittiği Diyarbakır'da şehit düşen Uysal'ın şehadet haberinin verildiği baba evi Türk bayrakları ile donatıldı.

Kısa bir süre önce Diyarbakır'da göreve başlayan Meyin Uysal'ın 3 ay önce nişanlandığı öğrenildi. Silvan'da şehit düşen Metin Uysal'ın acı haberini alan amcası Sezai Uysal, şehit Metin Uysal'ın kısa bir süre önce Diyarbakır'a göreve gittiğini dile getirerek, "Acımız büyük ama vatan sağ olsun" dedi.

Şehit haberinin alınmasının üzerine şehit evine taziye ziyareti gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ise "Acımız büyük, şehidimiz bekliyoruz. Şehidimizin şehadet haberi baba ocağına ve ilçemize ateş düşürmüştür. Bütün hazırlıklarımızı yaptık, şehidimizi bekliyoruz. Daha yeni demokrasi sınavından çıktık. Darbecilerle mücadelemiz hala devam ederken, terörün başka bir kahpeliğine şehit oldu. Biz aileye elimizden gelen her desteği vereceğiz. Başımız sağ olsun" dedi.

İHA