Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Artvin’de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap etti. Darbe girişiminde bulunanlar için hayvan benzetmesi yapıldığını hatırlatan Çelik, “Bunların hayvan olması, hayvanlara en büyük hakarettir” dedi. Çelik, himmet paraları için "Bu paralar nereye gitti? O paralar belli ülkelerin senatörlerinin seçim masrafı olarak gönderildi. Seçim masrafı olarak gönderilen o ülkelerde şu anda adaylar tartışıyor" dedi.

Artvin’e gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, saat 22.45 sıralarında Valilik önünde demokrasi nöbeti tutan yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. Tarih boyunca çok ihanetlere uğrayan ülkeden birçok hain çıktığını ifade eden Bakan Çelik, çok sıkıntılı tablolarla karşı karşıya kalan vatanın 15 Temmuz’daki gibi bir ihanetle hiçbir zaman karşılaşmadığını söyledi. Bunu rüyasında bile görse inanamayacağını ifade eden Bakan Çelik, “Rüyada bile olması düşünülemeyen bir tabloyla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz akşamı TBMM’yi, Genelkurmay Başkanlığı’nı, Polis Özel Hareket Merkezi'ni, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü vuranlar ve 237 kardeşimizi şehit edenler insan olabilir mi? Bunlar Türk olabilir mi? Bu milletin evladı olabilir mi? Bunlar Müslüman olabilir mi? Kimse hayvanlara haksızlık yapmasın. Birileri, ‘bunlar hayvan olabilir’ diyebilir. Bunların hayvan olması hayvanlara en büyük hakarettir. Bunlar hayvandan çok aşağı mahluklardır” diye konuştu.

Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndaki saldırıda şehit düşen Artvinli Şube Müdürü Dursun Acar’ın abisi Necati Acar ile görüşen Bakan Faruk Çelik, daha sonra Artvin'den ayrıldı.

BAKAN ÇELİK: HİMMET PARALARI BAZI SENATÖR SEÇİM MASRAFLARINA GİTTİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Artvin’deki programının ardından geldiği Rize’de saat 01.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı’nda 'Demokrasi nöbeti' tutanlara seslendi. Çelik, gövdesini taş değil tankın altına koyan, top, tank ve uçak seslerini sela ile dindiren, cuntacıların 'contasını yaktıran' şanlı ecdadın bir evladı olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Bakan Çelik, Çanakkale’de 260 kiloluk mermiyi kaldıran neslin bugün 65 tonluk tankı durdurduğunu söyledi. Çok yüzlü bir terör örgütü ile karşı karşıya olduklarını belirten Bakan Faruk Çelik, "İbadetle milleti kandırıyor, milleti sömürüyor. Çok yüzlü terör örgütü ile karşı karşıya olduğumuz bilin. Ey FETÖ; sen bir daha Allah deme, Peygamber ve Kuran’ı ağzına alma. 237 fidanla bu milletin yüreğini dağladın. Bu mukaddes değerlerimizi ağzına alma” dedi.

FETÖ’ya, 'himmet' adı altında para verenlere seslendiğini ifade eden Bakan Çelik, şöyle konuştu:

"Bu paralar nereye gitti? O paralar belli ülkelerin senatörlerinin seçim masrafı olarak gönderildi. Seçim masrafı olarak gönderilen o ülkelerde şu anda adaylar tartışıyor. Bir aday diğer adaya, ‘Sen Türkiye’de ihtilal yapmaya çalışandan para aldın’ diyor. Bu paralar oralara aktarılırken Türkiye için güzel kararlar alsınlar diye aktarılmadı. Maalesef hep ülkenin aleyhine bu imkanlar kullanıldı. Bu ülkenin hayrına çalışan bir insanın 159 ülkede ne işi var? 159 ülkede kim kime bakkal açtırır? Hangi ülkede siz bakkal dükkanı açabilirsiniz? 159 ülkede her türlü imkanı seferber edenler kimlerin dostu bunu artık dünya görsün istiyoruz. O paralarla beslenen dünya liderleri Türkiye’de insanımıza ve devletimize saldıran bu FETÖ örgütünün yaptığı darbe ile ilgili bir tek cümle dahi kullanmadı.”

DHA