Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Konya’da bankadaki hesabından 200 bin lira çektikten sonra işyerine gitmek üzere yola koyulan işadamının önü beyaz renkli bir otomobil tarafından kesildi. Araçtaki 2 kişi işadamını dövdü, ardından otomobilinin camlarını kırarak lastiklerini patlattı. Şüpheliler parayı alıp kayıplara karıştı.

Konya’nın Selçuklu İlçesi Aliya İzzetbegoviç Caddesi üzerinde dün akıllara durgunluk veren bir gasp olayı yaşandı. İnşaatçı işadamı Deniz Yılmaz, Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan özel bir banka şubesinden 200 bin lirayı çekip otomobiliyle işyerine giderken, beyaz renkli bir otomobil aracının önünü kesti.

Araçtan inen 2 şüpheli Yılmaz’ı otomobilden indirip dövmeye başladı. Demir sopalarla otomobilin camlarını kırıp kendilerini takip etmemesi için de lastiklerini bıçakla kesen şüpheliler, yardım istemesin diye de Yılmaz’ın cep telefonunu parçaladı.

Yılmaz’a ait araçtaki 200 bin lirayı alan şüpheliler plakaları sökülmüş beyaz renkli otomobille olay yerinden kaçtı. Gasp edilen Yılmaz, yoldan geçen bir otomobili durdurarak sürücüsünden aldığı cep telefonuyla polisi aradı.

Polis ekipleri, aldığı darbeler sonucu yaralanan Yılmaz’ı ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderdi. Polis, gaspçıları yakalamak için çalışma başlattı.

GAZETE HABERTÜRK