Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Konya'da 19 yaşındaki Yunus Emre Ö. ve 16 yaşındaki Mustafa Ş., 15 dakika arayla iki kişinin başına kuru sıkı tabanca dayayıp tehdit ederek 2 bin 500 lira para ve ile cep telefonu gasp ettiği iddiası ile gözaltına alındı. Güvenlik kamerası görüntülerinden yakalanan şüphelilerden birinin, istasyonda akaryakıt alırken gasp ettikleri kişiyle kucaklaşması dikkat çekti.Olay, 22 Ağustos günü merkez Meram İlçesi Hacı Fettah Mahallesi Furkan Dede Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre ATM'den para çeken M.A.'nın yanına gelen Yunus Emre Ö. ve Mustafa Ş. başına tabanca dayayarak çekmiş olduğu 500 lirayı alıp beyaz renkli bir otomobille hızla olay yerinden uzaklaştı. Olaydan 15 dakika sonra Hamzaoğlu Mahallesi Sarı Yakup Caddesi üzerinde yürümekte olan H.G.'nin yanında duran şüpheliler, gideceği yere kadar götürme teklifinde bulundu. Teklifi kabul ederek otomobile binen H.G. ile birlikte bir istasyona giden şüpheliler, akaryakıt aldırdı.

İstasyonda şüphelilerden bir tanesinin otomobilden inip yakıtın parasını ödeyen H.G.'nin yanına gelerek sarılması iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine yansıdı. Yakıtı aldıktan sonra otomobile binen 2 şüpheli ve H.G. istasyondan ayrıldı. Bir süre sonra iddiaya göre otomobildeki H.G.'nin de başına tabanca dayayan şüpheliler, 2 bin lira parası ve cep telefonunu gasp ederek araçtan indirdi.

Paraları gasp edilen M.A. ve H.G.'nin polise başvurması üzerine çalışma başlatan Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, şüphelilerin yakıt aldığı akaryakıt istasyonunun güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Kamera görüntülerinden aracın plakasını tespit eden ekipler, şüphelilerin de Yunus Emre Ö. ve Mustafa Ş. olduğunu belirledi. Şüpheliler suç aleti kurusıkı tabanca ile birlikte yakalandı. Şüphelilerin, polise uyuşturucu bağımlısı oldukları ve uyuşturucu almak için de gasp yaptıkları yönünde ifade verdiği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA