Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'nde geçen hafta düzenlenen kına gecesindeki terör saldırısında yaralanan 5 yaşındaki Aycan Yağız, patlamanın ardından kaldırıldığı özel hastaneden, 9 yaşındaki ablası Gülcan'ın tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Ayağına şarapnel parçası isabet ettiği için yürüyemeyen Gülcan, yakınlarının kucağında küçük kardeşi Aycan'ın kaldığı odaya getirildi.

Ölen annesinin tülbentini koklayarak uyuyabilen Esma bebeğin ablaları olan Gülcan ve Aycan kardeşler, bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kardeşlerin birbirlerine sarılarak hasret gidermesine şahit olan yakınları göz yaşlarını tutamadı.

Aycan'ı sık sık öperek hasret gideren Gülcan Yağız, yaptığı açıklamada, bomba patladığından beri kardeşini ilk defa gördüğünü söyledi.

Kardeşiyle en çok evcilik oynadıklarını anlatan Gülcan, kardeşini çok özlediğini ifade etti. Küçük kız, göz yaşlarına boğulan yakınlarını da sakinleştirmeye çalıştı.

Kendisini ziyarete gelenlerin hediye ettiği oyuncak bebekleri ablasına gösteren Aycan, büyüklerinden ablası için odaya bir yatak konulmasını istedi.

Küçük Aycan, akrabasının "Ablanı ne kadar özledin?" sorusu üzerine ellerini iki yana açarak yaşadığı hasretin büyüklüğünü anlattı.

Ablası Gülcan'ın "Burada kalayım mı?" diye sorması üzerine Aycan, "Yatağını bu odaya getirsinler" diye cevap verdi.

AA