Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın annesi Mecbure Işık'ın cenazesi Kocaeli'de defnedildi.

Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Mecbure Işık (78) için Kışladüzü Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Cami avlusunda Bakan Işık ve kardeşleri, taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, Başbakan Binali Yıldırım, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, askeri erkan, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Fikri Işık ve diğer bakanlar tabutu cenaze aracına kadar taşıdı.

Mecbure Işık'ın cenazesi daha sonra Yukarı Hereke Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AA