Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Afyonkarhisar'da meydana gelen trafik kazasında, yaşlı bir kadın bindiği otobüsten indikten sonra yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken indiği otobüsün altında kalarak can verdi.

Kaza, kent merkezi Milli Birlik Caddesi üzerindeki Anıtpark dolmuş-otobüs durağı önünde meydana geldi. Bir aracın güvenlik kamerasına an be an yansıyan ve izleyenleri dehşete düşüren olayın şöyle olduğu görülüyor:

53 yaşında olduğu belirtilen Hatice Çelikbaş isimli yaşlı kadın dün sabah saatlerinde kent merkezine gelmek için yanındaki kızı ile birlikte M.C., yönetimindeki 03 BG 292 plakalı Çavuşbaş otobüsüne bindi. Otobüs Anıtpark durağına geldikten sonra yanında buluna kızı ile araçtan inen Çelikbaş'ın önce kızının koşarak yolun karşısına geçerken, kendisi ise indiği otobüsün tam önüne geçerek yolun araçlardan boşalmasın beklemeye başlıyor. Bu sırada yaşlı kadının bindiği otobüs bir anda hareket etmeye başlayarak kadının üstüne gelmeye başlıyor. Çelikbaş indiği otobüsün üzerine geldiği görünce son bir hamle ile iki eliyle otobüse vurmaya başlıyor. Ancak yaşlı kadının görmeyen otobüs şoförü M.C., yaşlı kadını ezdiğinden habersiz bir şekilde yaklaşık 3 metre gittikten sonra çevredekilerin bağırmaları üzerine duruyor.

YAŞLI KADIN HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Olayın ardından çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekibinin çağrıldığı aktarıldı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin talihsiz kadını polis ve çevredekilerin de yardımı ile otobüsün altında çıkardıkları belirtildi.

Çelikbaş'ın ambulans ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldığı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybettiği kaydedildi.

Durakta indirdiği yolcusunu ezen şoför polis tarafından gözaltına alındı

Olayın ardından polis tarafından otobüs şoförü M.C., polis tarafından gözaltına alındığı ve karakola götürüldüğü bildirildi. M.C.'nin polisteki ilk ifadesinde yolcuları indirdikten sonra yolcu inip-binmediğini kontrol etmek için aynadan kapılara baktığını ve otobüsün önünde duran kadını fark etmediğini söylediği iddia edildi. M.C.'nin kaza yaptığının ise çevredekilerin bağırması ve kendisi el hareketi yapması sonucu farkına vardığı ve hemen otobüsü durdurduğunu söylediği öne sürüldü.

Kazanın ardından polis tarafından başlatılan geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

İHA