Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde ormanlık alanda yürüyüşe çıkan 5 kişi kaybolunca çadırlarını kurarak kamp kurdu. Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma ve polis ekiplerinin araması sonucu 5 kişi bulundu.

İstanbul'dan dün Pamukova İnönü Yaylası'na gelen 26 yaşındaki Muhammet Tuğrul Gökpınar, 29 yaşındaki Serdar Bedir, 30 yaşındaki Umut Bedir, Bilal Doğan Güney ve Eyüp Gökpınar yaylada yürüyüşe çıktı.

5 kişi havanın kararmasıyla ormanlık alanda kayboldu. Orman içerisinde çadırlarını kuran 5 kişiye aileleri telefonla ulaşamayınca durumu Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Saat 01.00 sıralarında Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve AFAD ekipleri kendilerinden haber alınamayan 5 kişi bulmak için harekete geçti. AFAD, jandarma ve polis ekipleri 5 kişiyi bugün saat 13.00 sıralarında İnönü Yaylası Serindere mevkiinde buldu.

İnönü Yaylası'nda ormanda yürüyüşe çıktıklarını belirten Serdar Bedir, "Ormanda yürüyüşümüz sırasında hava kararınca olduğumuz yerde kamp kurduk. Sabah aracımızı bıraktığımız yeri bulmaya çalışırken, AFAD, polis ve jandarma ekipleri ile karşılaştık. Onları karşımızda görmek bizi çok sevindirdi" dedi. 5 kişi Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilirken, kendilerini bekleyen aileleriyle kucaklaştı.

DHA