Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır'da polisin düzenlediği 4 ayrı operasyonda, piyasa değeri 1 milyon 482 bin 100 lira olan 205 bin 300 paket kaçak sigara, 346 kilo pipo tütünü ve 300 kilo nargile tütünü ile 4 bin 500 puro ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği, kaçak sigara, pipo ve nargile tütünü ile kaçak purolar ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kaçakçılığın önlenmesi amacıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 4 ayrı operasyon düzenlenlediği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 1 milyon 437 bin 100 TL olan 205 bin 300 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Ayrıca ilimizde hizmet vermekte olan bir kargo firmasının aktarım merkezine yapılan operasyonda çuval ve kargo kolileri içerisinde bulunan piyasa değeri 45 bin TL olan 346 kilogram pipo tütünü, 300 kilogram nargile tütünü ve 4 bin 500 adet puro ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonlarla ilgili olarak 5 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış, kaçak sigara ve diğer kaçak tütün mamullerinin taşımacılığında kullanıldığı tespit edilen 2 araca ise el konulmuştur. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir" denildi.

DHA