Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, boşanma davası açan ve kendisi hakkında uzaklaştırma kararı çıkartan öğretmen eşini ikna edemeyen 41 yaşındaki K.G., sokak ortasında çenesinin altına dayadığı tabancayı ateşleyerek intihara kalkıştı. Hastaneye kaldırılan ve hayati tehlikesi bulunan K.G., tedaviye alındı. Olay anı bir işyerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Olay, bugün saat 13.30 sıralarında, Yunus Nadi Caddesi 138 sokak üzerinde meydana geldi. Öğretmen 35 yaşındaki S.G., 'şiddetli geçimsizlik' nedeniyle bir süre önce, kasaplık yapan eşi K.G.'ye boşanma davası açtı.

Geçen hafta perşembe günü eşini 'ölümle tehdit ederek rahatsız ettiği' gerekçesiyle K.G. hakkında, ayrıca 'evden ve eşinden uzaklaştırılma' kararı verildi. Şikayete öfkelenen K.G., tabancasını yanına alarak eşinin oturduğu apartmanın önüne geldi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre; eşini zorla apartmandan çıkartan ve giriş kapısı önünde konuşmaya başlayan K.G., daha sonra sarılarak bir süre ağladı. Eşini barışmaya ikna edemeyen K.G. bağırmaya başlayınca, çevredeki vatandaşlar işyerlerinden dışarı çıktı. K.G.'nin belinde tabanca olduğunu fark eden bazı vatandaşlar, polisi aradı. K.G., birden tabancasını çıkartarak, eşine bağırmaya devam etti. Bu sırada çevredeki vatandaşlarla konuşan ve polisin geldiğini öğrenen K.G., eşinin yanından 15-20 metre uzaklaştıktan sonra kendi çenesinin altına dayadığı tabancanın tetiğini çekti.

DHA