Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti’nin geleneksel hale gelen istişare ve değerlendirme toplantılarının 25’incisi, yarın Afyonkarahisar’da başlayacak. Başbakan Binali Yıldırım’ın ilk kez başkanlık edeceği 3 gün sürecek kampın bir numaralı gündemi, başkanlık sistemi olacak.

Başbakan Yıldırım’ın yapacağı toplantılarla başkanlık sistemine ilişkin AK Parti’nin hazırlayacağı Anayasa değişikliği teklifi olgunlaştıracak. Kampın ardından AK Parti, başkanlık teklifini Meclis’e sunacak. Kampta; FETÖ, PKK, YPG ve DEAŞ’a karşı yurtiçinde ve dışında yürütülen mücadele, Fırat Kalkanı ve Musul operasyonları ele alınacak. Ekonomideki son gelişmeler de kampın gündeminde yer tutacak.

Kampa ilişkin bilgi veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bu toplantılar kurumsal bir şekle dönüştü. Kararlı bir biçimde sürdürüyoruz. Çok verimli bir çalışma sürecini icra ediyoruz. 15 Temmuz süreci, ona ilişkin uygulamalarımız, mücadele bağlamında hükümetimizin önerdiği, TBMM’nin onayladığı OHAL uygulaması, çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler var. Bunlar özet şeklinde de olsa, hükümet tarafından bilgi verilmek suretiyle arkadaşlarımız da sorularla katkı vermek suretiyle görüşülecek” dedi.

VOLKAN YANARDAĞ/GAZETE HABERTÜRK