Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gaziantep'te 4 ay önce kaybolan kızını arayan baba kızının kaçırıldığını iddia ederek, "kızım ölü mü sağ mı bilmek istiyorum'' dedi.

Olay Temmuz 2016 tarihinde Şahinbey ilçesi, Akdere Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre Hanım Dural isimli 15 yaşındaki kız çocuğu çalıştığı iş yerinden döndüğü servisten indikten sonra eve dönmeyince ailesi tarafından aranmaya başladı. Kızlarının izine hiçbir şekilde ulaşamayan aile durumu polise bildirdi.

"KIZIMI KAÇIRAN ŞAHSI TANIYORUM"

Polis ekipleri ile birlikte kızını aramaya başlayan baba İsmail Dural, kızının çalıştığı iş yerinde yaptığı araştırma sonucu bazı bilgilere ulaştığını belirterek, " Kızım fabrikada çalışıyordu. Olay günü servis saatinde eve gecikince, çıkıp aramaya başladık. Kızıma ulaşamayınca durumu polise de bildirdik. Daha sonra kızımın çalıştığı iş yerine giderek sordum. Oradan edindiğim bilgiye göre E.Ö. isimli bir şahıs kızıma daha önce evlenme teklif etmiş, kızım da "Benim yaşım daha çok küçük, bana böyle şeyler söyleme'' diyerek o şahsı terslemiş. Zaten daha sonra o şahsı işten çıkarmışlar. Ben kızımı o şahsın kaçırdığını düşünüyorum" dedi.

"KIZIMI KAÇIRAN ŞAHIS EVLİ"

Kızını kaçırdığını iddia ettiği E.Ö. isimli şahsın ailesine ulaştığını söyleyen baba İsmail Dural, " Kızımı kaçıran E. Ö'nün babası ile konuştum. Oğlunun 6 aylık evli olduğunu söyleyerek, 'Oğlum böyle bir şey yaptığı için biz onu reddettik. Ne hali varsa görsün, isterseniz bulun ve öldürün onu' dedi. Ben her yerde kızımı arıyorum, yetkililerden yardım istiyorum, kızımı artık görmek istiyorum onu çok özledim'' diye konuştu.


Anne Dilek Dural ise, kızını çok özlediğini belirterek, yetkilerden kızının bulunmasını ve kendilerine teslim edilmesini istediğini söyledi.

İHA