Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde oturan kadın, kendisini cep telefonundan arayarak dolandırmaya çalışan sözde polisi, eve gelen gerçek polislerin yazılı yönlendirmeleri sonucu yakalattı.

"TERÖR ÖRGÜTÜ TAKİP EDİYOR"

Kemer'de oturan N.S.'yi oğlunun işyerinde otururken cep telefonuyla arayan kişi kendisini polis olarak tanıttıktan sonra, terör örgütlerinin kendisini takip ettiğini söyledi. Sözde polis bu durumdan kurtulması için kadının para, altın ve ziynet eşyalarını vermesi gerektiğini söyledi. Durumdan şüphelenen kadın, yanındaki oğluna 'polisi ara' diye not yazdı. Oğlunun ihbarı üzerine işyerine gelen polis, kadının dolandırıcıyla konuşmayı sürdürmesini istedi. Dolandırıcının istediğini notlar yazarak polise bildiren kadını polis de notlarla yönlendirdi.

Yapılan görüşme sonrası sözde polis kadından para, altın ve ziynet eşyalarını siyah çorap içine koyup, Arslanbucak Mahallesi'ndeki ormanlık alana getirmesini istedi. Bunun üzerine kadın belirtilen yere doğru giderken, polisler de kendisini takibe aldı. Kadın ile sözde polis buluştuğu anda baskın yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıyı kaçmaya çalışırken yakaladı.

BİR KİŞİYİ DAHA DOLANDIRMIŞ

 48 yaşındaki Bayram Ursavaş olduğu belirlenen sözde polis çıkarıldığı mahkemece 'telefon dolandırıcılığı' suçlamasıyla tutuklandı. Yapılan incelemede Bayram Ursavaş'ın geçen hafta da Kemer'de başka bir vatandaşı 15 bin lira dolandırdığı tespit edildi. Adana ve Şanlıurfa'da da aynı şebekeden olduğu tahmin edilen 4 şüphelinin yakalandığı kaydedildi.

DHA