Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şişli'de seyir halindeki Yunus polisi olarak tabir edilen motorize polis ekiplerinin öndeki otomobili sollaması sırasında, 6 motosikletin zincirleme olarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, 2 kadın polis yaralandı. Yaralı polisler, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza, saat 23.15 sıralarında, D 100 Karayolu Mecidiyeköy mevkiinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre; Yunus polisi olarak bilinen motorize polis ekipleri, arka arkaya, Zincirlikuyu yönünden Çağlayan istikametine ilerlerken, en önde bulunan ekip, otomobili sollamak istedi. Sollama sırasında, öndeki motosiklet, otomobilin sol arka farına çarparak devrildi.

Kazanın ardından, arkadan gelen diğer 5 motosiklet de zincirleme olarak devrildi. Kaza sonucu, öndeki motosiklette bulunan S. Ü. ve A. Ü. adlı kadın polisler yaralandı. Yaralı polisler olay yerine gelen ambulansla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan polislerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaza sonrası D 100 karayolunda her iki yönde de yaklaşık yarım saat trafik yoğunluğu yaşandı.

Kazaya karışan motosikletlerin yol kenarına alınmasının ardından trafik normale döndü.

DHA