Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Antalya'daki cinayet sanığı sevgililere ömür boyu hapis

    Antalya'da 56 yaşındaki İzzet Demiröz'ü öldürdükten sonra cesedini parçalayıp poşetlere koyup tuvalet çukuruna attığı iddia edilen 53 yaşındaki Fadime Sayım ile 26 yaşındaki Ahmed Bayram, ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Sanıkların cezasında indirim yapılmadı.

    Aksu İlçesi'nde oturan DSİ'den emekli İzzet Demiröz, geçen haziran ayında eşi Nermin Demiröz'e, 'Kayseri'ye gidiyorum. Birkaç gün kalıp geleceğim' yazılı mesaj gönderdi. Sonrasında haber alamayan Nermin Demiröz, eşini aramaya başladı. Bir süre sonra İzzet Demiröz'ün aracı, geçmişte ilişkisi olduğu öne sürülen Fadime Sayım adlı iki çocuk annesi kadının Altınova'daki evinin yakınlarında bulundu. Fadime Sayım'a İzzet Demiröz'ü görüp görmediklerini soran aile, olumsuz yanıt alınca durumu polise bildirdi.

    PARÇALANAN CESET TUVALET ÇUKURUNDA

    1 yıldır Ahmed Bayram ile ilişkisi olduğu tespit edilen Fadime Sayım, teknik takibe alındı. Telefon konuşmalarından İzzet Demiröz'ü öldürdükleri tespit edilen ikili, polisteki sorgularında suçlarını itiraf etti. Eve çağırıp öldürdükleri İzzet Demiröz'ün cesedini parçalara ayırdıktan sonra poşetlere doldurup, Ahmed Bayram'ın babasının Altınova Mahallesi'ndeki evinin tuvalet çukuruna attıkları ve çukurun kapağını kaynakla kapattıkları tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı.

    3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında sanıklardan Fadime Sayın, İzzet Demiröz'ün eşi Nermin ile oğlu Deniz Demiröz'e dönerek, "İzzet'in ailesinden özür diliyorum" dedi, takdiri mahkemeye bıraktığını söyledi. Ahmed Bayram ise bir diyeceği olmadığını söyledi. Mahkeme, İzzet Demiröz'ü kasten öldürmek suçundan Fadime Sayım ile Ahmed Bayram'ı ömür boyu hapse mahkum etti. Mahkeme, sanıklara verilen cezada haksız tahrik ve takdir indirimi de yapmadı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ