Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Burdur'da oturan 40 yaşındaki Ali Akçıl ile oğlu lise öğrencisi 14 yaşındaki Velican Akçıl, bağ evinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Burdur merkez Bahçelievler Mahallesi'nde oturan çiftçi Ali Akçıl ile oğlu Velican Akçıl, dün gece gebe inek doğum yapacağı için Armağan İlci Mahallesi Küme Evleri mevkiindeki bağ evine gitti.

Gece sobaya kömür koyup yaktıktan sonra uyuyan baba ve oğluna ulaşamayan yakınları, bugün öğlen saatlerinde eve geldiklerinde Ali ve Velican Akçıl'ın cansız bedeniyle karşılaştı.

Kemer Çok Programlı Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümü birinci sınıf öğrencisi Velican Akçıl ile babası Ali Akçıl'ın sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirlendi.

Baba - oğlun cenazesi savcının incelemesinin ardından yakınlarının feryatları arasında Burdur Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Ali Akçıl'ın annesi, cenazeler götürülürken, "Yavrularım ineklere kurban gitti" diye gözyaşı döktü. Öte yandan gebe ineğe Akçıl ailesinin yakınları doğum yaptırdı.