Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır'da boru tipi el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlenen Aleyna Tilki’nin konserinin gelirinin, terör mağduru ailelere bağışlanacağı ortaya çıktı. Saldırının hangi örgüt tarafından yapıldığını bilmediklerini söyleyen işletmeci Servet Yıldırır, etkinliğin eğlence amaçlı olmadığını, bağış konseri olduğunu belirtti. Yıldırır, konser gelirinin Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde bulunan emniyet müdürlüğü ek binasına düzenlenen bombalı saldırıda zarar gören ailelere bağışlanacağını ifade etti.

Yıldırır, “Aleyna Tilki konserde ücret almayacaktı. Ayrıca terör mağduru ailelerin 50 çocuğuna bedava bilet dağıtmıştık. Yapılan saldırı ile hem konser engellendi hem de konser amacına ulaşamadı” dedi.

‘GENÇLER HEDEF ALINDI’

Olayla ilgili olarak Habertürk’ün sorularını yanıtlayan kafe işletmecisi Yıldırır, “Büyük bir olay atlattık. Olay, 12-13 yaşındaki çocukların yapacağı bir olay değildi. Gençlerimiz hedef alınmıştır. Bu saldırı konsere değil, Diyarbakır’ın huzuruna yapılmıştır” diye konuştu.

MEHMET KAYAHAN/GAZETE HABERTÜRK

Sahne aldığı kafeye el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlenen Aleyna Tilki, “Diyarbakır’da ne işi var” eleştirilerine yanıt verdi. Tilki, “Bayrağımız göklerde dalgalandıkça, biz her yerdeyiz. Doğusu batısı olmaz ki. İnsanların, ülkemizin en çok motivasyona ihtiyacı var” dedi.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde şarkıcı Aleyna Tilki'nin konser verdiği sırada kafeye, 2 boru tipi el yapımı patlayıcı atıldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı'nda bir kafede, şarkıcı Aleyna Tilki'nin konser verdiği sırada atılan el yapımı patlayıcıların boru tipi olduğu belirlendi.

Saldırıyı 12-13 yaşlarında iki çocuğun yaptığı tespit edildi.

Saldırıda yaralanan 6 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aleyna Tilki, "Biz iyiyiz arkadaşlar" dedi.

6 KİŞİ İZDİHAMDAN YARALANDI

Diyarbakır'da Aleyna Tilki konserinde meydana gelen olayla ilgili yetkililerden açıklama geldi.

Yetkililer, konser sırasında ses bombasına benzer peş peşe 2 küçük patlama meydana geldiğini ve bunun üzerine, içerde bulunanların panik içerisinde dışarı çıktığını, bu sırada 6 kişinin yaşanan izdiham nedeniyle yaralandığını söyledi.

Olayın her yönüyle araştırıldığı, soruşturma sonunda ortaya çıkacağını söyledi.

ALEYNA TİLKİ: BİZ İYİYİZ ARKADAŞLAR

Bu arada şarkıcı Aleyna Tilki, olayın ardından Twitter'den açıklama yaptı. Tilki, "Biz iyiyiz arkadaşlar" dedi.