Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Öldürüldüğü iddia edilen Kenan Kırmaç'ın parçaları baraj gölünde aranıyor
    1

    İSTANBUL'da aracı yakılmış halde bulunan tekstilci iş adamı Kenan Kırmaç'ın öldürüldüğü ve cesedinin Çorum’a getirildiği iddiası üzerine Kargı İlçesi'ndeki barajda arama başlatan ekipler, bir adet ceset parçası buldu.

    2

    Ceset parçası incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

    3

    İstanbul Arnavutköy'de tekstil işiyle uğraşan Kenan Kırmaç'ın otomobili, 11 gün önce yakılmış halde bulundu. Evli iki çocuk babası Kenan Kırmaç ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

    4

    Soruşturma sırasında bir gasp çetesini ortaya çıkaran polis ekiplerinin gözaltına aldığı bir şüphelinin, arkadaşları ile birlikte Kırmaç'ı öldürerek cesedini Çorum'da parçaladıklarını anlatması üzerine bu kentte çalışma başlatıldı.

    5

    Çorum’un Kargı İlçesi'ne bağlı Maksutlu Köyü mevkiindeki barajda dün polis, jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlandı. Şüphelilerin öldürdükleri iş adamının cesedini Kargı İlçesi'ne getirdikleri, burada balta ile parçalayarak bir kovayla baraj gölüne attıkları iddia edildi.

    6

    Botlarla barajda arama çalışması yapan AFAD ekipleri bir kova buldu. Samsun'dan gelen dalgıç ekibinin de katıldığı aramalarda dün saat 20.00 sıralarında dalgıçların barajda bir adet ceset parçası buldukları belirtildi. Ceset parçası incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

    7

    Kimlik tespiti yapılması için Kenan Kırmaç'ın ailesinden alınan kan örnekleriyle DNA karşılaştırması yapılacağı ifade edildi.

    8

    Öte yandan barajda yapılan arama çalışmalarına bu gün de devam edildi. Dalgıçlar yaptıkları arama çalışmasını su zemininde yoğunlaştırdı.

    9

    ARAMALAR ÇORUM'DA YOĞUNLAŞMIŞTI

    İstanbul'da aracı yakılmış halde bulunan tekstilci işadamı Kenan Kırmaç'ın öldürüldüğü ve cesedinin Çorum'a getirildiği iddiası üzerine Kargı İlçesi'nde arama çalışmaları başlatılmıştı.

    10

    Ekipler cesedin parçalanarak atıldığı iddia edilen Maksutlu Köyü mevkisindeki barajda arama çalışması yapmıştı. İş adamının yakınları da arama çalışmalarını takip etti.

    11

    İstanbul Arnavutköy'de tekstil işiyle uğraşan Kenan Kırmaç'ın otomobili, 10 gün önce yakılmış halde bulundu. Evli 2 ki çocuk babası Kenan Kırmaç ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

    12

    Soruşturma sırasında bir gasp çetesini ortaya çıkaran polis ekiplerinin gözaltına aldığı bir şüphelinin, arkadaşları ile birlikte Kırmaç'ı öldürerek cesedini Çorum'da parçaladıklarını anlatması üzerine Çorum'da da çalışma başlatıldı.

    13

    BALTAYLA PARÇALAYIP KOVAYLA BARAJA ATMIŞLAR

    Çorum'un Kargı İlçesi'ne bağlı Maksutlu Köyü mevkiindeki barajda polis, jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatıldı.

    14

    Şüphelilerin öldürdükleri işadamının cesedini Kargı İlçesi'ne getirdikleri, burada balta ile parçalayarak bir kovayla baraj gölüne attıkları iddia edildi. Botlarla barajda arama çalışması yapan AFAD ekipleri bir kova buldu.

    15

    15 kişilik ekiple çalışmalar devam ederken, işadamı Kenan Kırmaç'ın yakınları ve ailesinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup da aramaların yapıldığı bölgeye gelmişti.

    16

    KOVA BULUNUNCA UMUTLANDI

    Arama çalışmalarını yakından takip eden Kenan Kırmaç'ın kardeşi Orhan Kımaç, dün şunları söylemişti: Arazi şartlarını böyle düşünmedik. Akıntının çok olduğu bir alan bekliyorduk. Araziyi görünce umutlarımız azaldı.

    17

    Arkadaşlar da kardeşimin bıçak ve balta ile parçalanıp bir kovanın içerisinde nehre atıldığını söyleyince tamamen umutsuz kaldık.

    18

    Ancak en azından 'kardeşimin ufak bir parçasını bulayım da kendisine bir mezar yapayım, bir mezarı olsun' diye nehrin kıyısında çamur, batak demeden arama yaptık.

    19

    En sonunda bir kova bulduk. Şimdi bir umudumuz var. Kovanın bulunduğu yerde su durgun. İnşallah bu alanda dalgıçların aramasıyla bir parçasını buluruz."

    20
    21
    22
    23
    24
    25
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ