Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Şehit Üsteğmen Er için Ahmet Hamdi Akseki Camisinde düzenlenen törene, şehidin ailesi ve yakınları ile Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kuvvet komutanları ve milletvekilleri katıldı.

Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazında şehidin babası Mustafa Er, Başbakan Yıldırım'ın; törene resmi kıyafetiyle katılan şehidin astsubay kardeşi Murat Er de Orgeneral Akarın yanında saf tuttu. Namazın ardından baba Er in koluna girerek yürüyen Yıldırım, şehidin annesi Hatice Yıldırım ve yakınlarına taziye diledi.

Şehit Erin kardeşi astsubay Murat Er ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile yan yana yürüdü, ardından şehit annesi Hatice Erin yanında taziyeleri kabul etti.

Tören sırasında gözyaşlarına hakim olamayan şehidin kardeşi astsubay Eri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, güçlükle ayakta durabilen anne Hatice Eri ise yakınları ve askerler teselli etmeye çalıştı.

Bir süre askerlerin omuzlarında taşınan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra top arabasına konuldu. Top arabasının geçişi sırasında komutanlar şehit üsteğmen için selam durdu.

Şehit Üsteğmen Zafer Erin naaşı, törenin ardından toprağa verilmek üzere Cebeci Şehitliğine götürüldü.