Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Konya'nın Tuzlukçu İlçesinde yalnız yaşayan 87 yaşındaki Yaşar Taş'ı, 6 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla 44 yaşındaki Selim Sak, İzmir'de yakalandı. Cinayet Büro Amirliği tarafından oluşturulan özel ekibin, kahvehanedeki vatandaşların olay gecesi Sak'ın elinde tırnak izleri olduğunu söylemesi üzerine iz sürüp Sak'ı yakaladığı ve onun da cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Tuzlukçu İlçesi'nde yalnız yaşayan Yaşar Taş, geçen 24 Kasım günü evinde, 6 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. Olayın ardından Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, cinayeti aydınlatmak için özel ekip oluşturdu. Özel ekip, ilk olarak Tuzlukçu İlçesi'nde Taş'ın, yakınları ve komşularıyla görüştü. Ardından İlçedeki kahvehanelerde oturanlarla tek görüşüp, olay günü tavır ve davranışlarında farklılık hissettikleri ya da şüphelendikleri birilerinin olup olmadığını sordu.

Yapılan görüşmeler sırasında vatandaşlardan bazıları, İzmir'de oturan ve babasından miras kalan evi satmak için memleketi Tuzlukçu'ya gelen Selim Sak'ın, evi satamadığı ve tanıdığı kişilerden para istediğini ancak olumsuz yanıt aldı.

TIRNAK İZİNDEN İZ SÜRDÜ

Bunun üzerine tırnak izinden iz sürüp araştırmasını Selim Sak'a yoğunlaştıran polis, Sak'ın, para istediği kişilerle konuştu. Onlar da ifadelerinde Sak'ın, kendilerin 50 ila 100 lira gibi para istediğini, ancak para vermediklerini söyledi. Sak'ın öldürülen yaşlı adamdan da para istemiş olabileceğini üzerinde duran polis, Sak'ın ifadesine başvurmak için İzmir'e gitti. İzmir Buca'daki adresinde bulunmayan Sak, yapılan araştırma sonucu terk edilmiş bir araçta dün yakalandı.

40 LİRA İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Şüphe üzerine gözaltına alınan ve Konya'ya getirilen Sak'ın, yapılan sorgulamasında Yaşar Taş'ı, öldürdüğü itiraf ettiği belirtildi. Sak'ın, olay günü alkollü olduğunu ve Yaşar Taş'dan para istediğini, vermemesi üzerine yaşanan küfürleşme sonucu bıçakladığı söylediği öğrenildi. Sak'ın ifadesinde, ''Olay günü alkollüydüm.

Yaşar Taş'ın evine gidip, miras kalan evi satamadığımı söyledim. Bana 30 ila 40 lira para vermesini istedim. O da para vermedi ve küfür etti. Aramızda yaşanan küfürleşme sonucu belimdeki bıçağı çıkardım. Önce çenesine yumruk attım. Sonra bana karşı koydu. O sırada bıçağı sırtına sapladım. Alkollü olduğum için kaç defa bıçağı sapladığımı hatırlamıyorum. Bıçağı da çöp konteynerine attım. Olayın ardından kahveye gidip, oturdum. Sonra'da İzmir'e geldim'' dediği öğrenildi.

Selim Sak, yapılan sorgulamasının ardından cinayet yerinde olayı nasıl gerçekleştirdiğini anlattı. Polis, konteynerde suç aleti bıçağı bulamadı. Sak daha sonra adliyeye sevk edildi.