Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Şanlıurfa'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden polis memurunun cenaze töreninde tabuta sarılıp "Abimi götürmeyin" diyen kadının polisin yakını olmadığı ortaya çıktı.

Şanlıurfa'da dün meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Karaköprü İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Recep Yanmaz için İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bu sabah tören düzenlendi. Törene polis memurunun kardeşi Seyfi ile birlikte dayısı Mevlüt Erol, Şanlıurfa'daki kamu kurum ve kuruluş görevlileri ile birlikte mesai arkadaşları katıldı.

TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKMÜŞTÜ

Kazada hayatını kaybeden polis memurunun cenaze töreninde akrabası olduğu söyleyen genç bir kadın, tabuta sarılarak gözyaşı dökmüştü. "Ağabeyimi götürmeyin" diyerek uzun süre gözyaşı döken genç kadın, uzun süre tabutun başından ayrılmamış, polislerin yardımıyla tabutun başından uzaklaştırılmıştı. Sandalyeye oturtulan genç kadını sakinleştirmek için sağlık ekipleri de uzun süre mücadele etmişti.

Bununla da yetinmeyen genç kadın, cenaze memleketine uğurlanırken aracın peşinden koşup tabuta dokunup yine ağlamıştı. Araca sarılan genç kadını yine görevli polis memurları uzaklaştırmıştı.

ŞEHİT POLİSİN YAKINI OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Kendisini Gözde ve polisin yakını olarak tanıtan genç kadının aslında polisin yakını olmadığı ve Kahramanmaraş'ta yaşayan Kevser Yılmaz isimli bir kız olduğu ortaya çıktı. Kazada hayatını kaybeden polisin yakınları ise kadını tanımadıklarını ve herhangi bir akrabalıklarının bulunmadığını belirtti.

AŞIRI DUYARLI BİR GENÇ KADIN

Cenaze töreninde polisin tabutuna sarılıp ağlayan ve "Abimi götürmeyin" diyen Kevser Yılmaz adlı genç kızın Kilis'te yerel bir basın kuruluşunda çalıştığı ve şehit cenazelerine karşı aşırı duyarlı bir vatandaş olduğu ortaya çıktı.

Kazada hayatını kaybeden polis memuru Recep Yanmaz ile 2014 yılında tanıştığı ve kendisine çok yardımcı olduğu için "Abim" diyerek hitap ettiği öğrenilen genç kızın, cenaze töreninde dayanamayarak tabuta sarıldığı ifade edildi.