Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

Mardin Valiliğince, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle Nusaybin ilçesinin Kuyular ve Doğanlı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Kuyular ve Doğanlı mahallerindeki bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, terör örgütü tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınakların tespit edilerek tahrip edilmesi, aranan şahısların yakalanması amacıyla operasyon gerçekleştirileceği bildirildi.

Operasyon yapılacak bölgede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince bugün saat 08.00'den itibaren Doğanlı ve Kuyular mahalleriyle sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ifade edilen açıklamada, söz konusu yasağa riayet edilmesinin can ve mal güvenliği açısından önem taşıdığı kaydedildi.

NUSAYBİN'DE YASAKLI MAHALLEDE PKK CEPHANELİĞİ ELE GEÇİRİLDİ

Nusaybin İlçesi'nde geçen yıl gerçekleştirilen hendek-barikat operasyonları nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının devam ettiği Dicle Mahallesi'nde, güvenlik güçlerince yapılan aramalarda PKK'ya ait çok sayıda el yapımı patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. Patlıyıcılar, tuzaklandıkları yerde imha edildi.

Nusaybin İlçesi'nde geçen yıl gerçekleştirilen ve sona eren hendek-barikat operasyonlarından sonra, teröristlerin yerleştirdiği patlayıcılar nedeniyle sokağa çıkma yasağının halen devam ettiği Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle, Yenişehir, Zeynel Abidin ve Kışla mahallelerinde aramalar sürdürüldü. Bu aramalarda PKK'lı teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcılar bulundu.

Polis ekiplerinin Dicle Mahallesinde yaptığı aramalarda, biri büyük 3 tüp, 5 fitil ateşlemeli boru tipi el yapımı patlayıcı, 7 havan mühimmatı, 5 launcher, top mühimmatı, tüfek bombası ve el bombası ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcı düzenekleri bulundukları yerde kontrollü olarak imha edildi.