Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Manisa'da FETÖ/PDY'nin il imamları ile meslekten ihraç edilen bir teğmenin de aralarında bulunduğu 16 kişi ile şüphelileri yurt dışına kaçırmaya hazırlandığı belirtilen E.K. yakalandı. Manisa'da kiraladığı çiftlik evde 16 kişiyi saklayan E.K.nın terör örgütü PKK üyesi olduğu, kızının ise örgütün dağ kadrosunda bulunduğu belirtildi. E.K'nın yurt dışına kaçırmak istediği kişilerden kişi başı 3 bin euro istediği bildirildi.

Manisa Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucu kiralanan bir çiftlik evde yurt dışına kaçmak isteyen FETÖ üyesi kişilerin bulunduğu bilgisini elde etti. Araştırmasını derinleştiren ekipler çiftlik evini, terör örgütü PKK'dan kaydı olan, aynı zamanda kızı örgütün dağ kadrosunda bulunan E.K. tarafından kiralandığını belirledi.

İL İMAMLARI GÖZALTINA ALINDI
Çiftlik evine düzenlenen operasyonda, E.K. ile birlikte FETÖ'nün Batman ve Muş imamı M.S., Mardin imamı O.Ö., Çankırı'da FETÖ üst düzey yöneticisi T.Y., FETÖ üyesi olmaktan aranan M. Ö., Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ihraç edilen Teğmen M. S. ve Batman Tarım İl Müdürlüğü'nden ihraç edilen M. Ö.'nün de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

KİŞİ BAŞI 3 BİN EURO
Gözaltına alınan E.K.'nın Yunanistan'a kaçmak isteyen şüphelilerle kişi başı 3 bin euroya anlaştığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Neşet DİŞKAYA