Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

Antalya'da düşürdüğü çantasını almak için 6 metre derinliğindeki mağaraya inen ve burada mahsur kalan 15 yaşındaki Aysa Çancı, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Hasan Subaşı Parkı'nda arkadaşlarıyla yürüyüş yapan ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi Aysa Çancı, dinlenmek için falezlerin üzerine oturdu. Bu sırada yanındaki çantası kayarak 6 metre derinliğindeki mağaraya düştü.

Havanın kararması nedeniyle çantasını alamayan Çancı, bugün okuldan çıktıktan sonra arkadaşlarıyla parka geldi.

Arkadaşlarının yardımıyla mağaraya inmeyi başaran Çancı, mağaranın daha derin bir noktasındaki çantaya ulaşamadı. Çancı, mağaradan kendi imkanlarıyla çıkmayı başaramayınca, arkadaşları durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Çancı'yı kurtarmak için çalışma başlattı. Vinç yardımıyla mağaraya inen itfaiye eri, Çancı'yı halatla kendisine bağlayarak mağaradan çıkardı. İtfaiye eri daha sonra mağaraya yeniden inerek çantayı da aldı. Polis ve parkın özel güvenlik görevlileri, korktuğu gözlenen Çancı'yı su içerek sakinleştirmeye çalıştı.

Aysa Çancı, polis ekiplerinin tutanak tutmasının ardından arkadaşlarıyla parktan ayrıldı.