Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Muğla'da rahatsızlandığı için hastaneye kaldırılan 25 günlük bebeğin, annesi ve iki kişi tarafından bir aileye 4 bin liraya satıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak ‘Fatma Gül' ismi verilen bebeğin annesi, satın alanlar ve aracılık yapanlar olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı.

İddiaya göre Muğla'nın Dalaman ilçesi'nde yaşayan G.C. (45) kendisini terk eden imam nikahlı eşinden hamile kaldığını öğrendi. 25 gün önce doğum yapan G.C. tek başına çocuğuna bakamayacağı gerekçesiyle Ü.K. (45) ve N.Ç. (43) adlı iki kadının aracılığıyla 9 günlük bebeğini Menteşe ilçesinde yaşayan D.K. (35) ve Z.K. (39) çiftine 4 bin liraya sattı.

GERÇEK HASTANEDE ORTAYA ÇIKTI

D.K. ve Z.K. çifti, 'Fatma Gül' adını verdikleri bebeği, önceki akşam güçlükle nefes almaya başlayınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürdü. Hastanede yapılan ilk kontrolde 25 günlük bebeğin solunum yetmezliği çektiği tespit edilirken doktorlar bebeğin sağ ayak topuğunda morluk bulunduğunu gördü. Bebeğin darp edildiğini düşünen doktorlar durumu hastane polisine bildirdi. D.K. ve Z.K. çifti çelişkili ifade verince polis soruşturmayı genişletti. Yapılan incelemelerde bebeğin gerçek annesinin Dalaman'da yaşayan 45 yaşındaki G.C. olduğu ortaya çıktı.

G.C.'nin bakamayacağı gerekçesiyle bebeğini henüz 9 günlükken Ü.K. ve N.Ç. adlı iki kadının aracılığıyla Menteşe ilçesinde yaşayan D.K. ve Z.K. çiftine 4 bin lira karşılığında sattığı belirlendi. Bunun üzerine bebeğin gerçek annesi G.C., bebeğin satılmasına aracılık eden Ü.K. ve N.Ç. ile bebeği satın alan D.K. ve eşi Z.K. gözaltına alındı. Bu arada bebeğin satışından elde edilen paranın bin lirasının aracılık yapan Ü.K. tarafından alındığı, paranın geri kalan 3 bin lirasının ise bebeğin annesine verildiği belirlendi.

Tedavisi süren bebeğin ise taburcu edildikten sonra devlet korumasına alınacağı öğrenildi.

Kadir TAMER/MUĞLA

ŞÜPHELİLER SERBEST BIRAKILDI

Muğla'da, satın aldıkları bebeği darp ettiği ileri sürülen D.K. ve eşi Z.K., çocuğunu sattığı öne sürülen anne G.C. ile buna aracılık ettiği belirtilen Ü.K. ve N.Ç., sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.