Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, kendisine Twitter'dan ulaşarak vize sınavı saatiyle Cuma namazı saatinin çakıştığından yakınan bir öğrencisine düzenleme sözü verdi.

Geçtiğimiz günlerde AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, sosyal medya hesabı twitter'dan kendisine ulaşan AÜ öğrencisi Baran Elbir'in yardım isteği karşısında, 92.60 TL'lik cep telefonu faturasını ödemiş, öğrencisine destek olmuştu. Prof. Dr. Ünal'ın bu hareketi sosyal medyada ve haberlerde geniş yer bulmuş, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından olumlu karşılanmıştı. Olayın ardından öğrencileriyle bir aile gibi olduğunu belirten Prof. Dr. Ünal, kendisine ulaştırılan her soruna çözüm bulduğunu söylemişti.

VİZEYE CUMA NAMAZI AYARI

Prof. Dr. Ünal. bugün Twitter'dan kendisine yapılan yeni bir çağrıyı yanıtsız bırakmadı. AÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi ‘Göksel Muhammed' kullanıcı adlı öğrenci, Prof. Dr. Ünal'a "Hocam, size durumumuzu açıklamak istiyoruz. Vize sınavımız ile Cuma namazımız çakışıyor. Bu konuda sizden yardım istiyoruz" diye paylaşımda bulundu.

Öğrencisinin paylaşımını değerlendiren Prof. Dr. Ünal, "Bu konuda gereken değişiklik yapılıyor. Allah kabul etsin" diye karşılık verdi. Olumlu yanıt alan öğrenci ise "Hocam Allah sizden razı olsun" diyerek teşekkür etti.

Prof. Dr. Ünal ve öğrencinin paylaşımları kısa sürede çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı.

YARIM SAATLİK ERTELEME YAPILDI

AÜ Rektörlüğü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde 31 Mart Cuma günü saat 13.30'da yapılacak sınavın yarım saat ileriye ertelenerek saat 14.00'te gerçekleştirileceğini bildirdi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter üzerinden kendisine ulaşan öğrencisinin "telefon faturasının ödenmesi" talebini geri çevirmedi. 

AÜ öğrencisi Elbir “Sayın hocam siz bu seferlik ödeseniz bursum yatınca size veririm” mesajı ile 92 lira 60 kuruşluk faturanın ekran görüntüsünü Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal ile paylaştı.

Rektör Mustafa Ünal ise öğrencisinin isteğini geri çevirmedi, yalnız onun da öğrencisinden bir isteği vardı: "Tabii ki ama geri ödeme istemiyorum"

Yanıt karşısında bir paylaşım daha yapan AÜ öğrencisi Elbir, “Hoca gibi hoca rektör gibi rektör. Teşekkürler hocam” mesajını paylaştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter'daki mesajı görünce çok şaşırdığını, "Gerçekten ihtiyacı vardır" diye düşünerek faturayı ödediğini, Pazartesi günü de öğrencisiyle yüz yüze görüşeceğini belirtirken şunları söyledi: "Çocuklarımızın bütün sorunlarıyla ilgileniyoruz. e-posta veya sosyal medya üzerinden bana sürekli ulaşıyorlar. Normal şartlarda dersleri, bursları, konaklamalarıyla ilgili yaşadıkları her türlü sorunu, isteği bana sosyal medyadan ya da e-posta ile ulaştırıyorlar. Ancak bu olay dikkati çekti. Zaman buldukça çoğuna cevap veriyorum. Üniversitede aile ortamı var, onlar bizim çocuklarımız."