Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Fatih'te dilenci kılığına girerek kucağında 1 buçuk yaşında bebeğiyle uyuşturucu madde satan İran uyruklu kadın polis ekiplerince yakalandı. Uyuşturucu satıcısı kadına kocasının müşteri getirdiği öğrenildi.

Güven Timleri Şube Müdürlüğü Görevlilerince 24 Mart günü saat 15.00 sıralarında Fatih'te durumundan şüphe edilen iki şahıs takibe alındı. Bir süre takip edilen şahısların Valide Sultan Camii'ne girdikleri görüldü. Şüpheli şahıslar camide kucağında 1 buçuk yaşlarında bir çocukla oturan dilenci kadının yanına giderek para uzattı. Şahısların dilenci kadından uyuşturucu madde aldığının görülmesi üzerine polis ekipleri hareket geçerek dilenci kadını ve 2 şüpheli şahsı gözaltına aldı.

MÜŞTERİLERİ KOCASI GETİRİYOR

Cami avlusunda dilenen N.M. (33) isimli kadının dikkat çekmemek için dilenci kılığına girdiği ve kucağında bir buçuk yaşındaki bebeğiyle uyuşturucu sattığı belirlendi. Yanına gelen 2 şüpheliden bir tanesinin ise dilenci kadının kocası olduğu ve kadına müşteri getirdiği tespit edildi. Uyuşturucu madde satın alan 1 kişi ile dilenci kadının kocasının Gürcistan uyruklu, N.M. (33) isimli dilenci kadının ise İran uyruklu olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilirken N.M. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dilenci kadının kocası ve uyuşturucu madde satın alan şahıs ise serbest bırakıldı. Öte yandan yakalanan şahısların üzerinde yapılan aramalarda toplam da 8.01 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.