Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Adana'da ablasının ilişki yaşadığı 2 çocuk babası Sadullah D.'yi (31) vurmaya giden Sadullah T. (25), arbede sırasında kendi silahından çıkan saçmalarla hayatını kaybetti. Ölen gencin cenazesi Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verilirken, cinayete karıştığı gerekçesiyle Hamdullah T. (27), dayı Hatip B. (44) ile Sadullah D. gözaltına alındı.

Merkez Seyhan ilçesinin Gülbahçe mahallesinde oturan 2 çocuk babası Sadullah D., eşinin akrabası olan Özlem T. (28) ile 2 yıl önce duygusal ilişki yaşamaya başladı. Özlem T.'ye, "Karımı boşayıp seni alacağım" diyen Sadullah D., sözünü tutmayınca, genç kadın ayrıldı. Yasak ilişkiyi Özlem T.'nin ailesi öğrendi. Sadullah D. evli olmasına rağmen, aile Özlem T.'yi kuma olarak teyzesinin kocası ile evlendirmeyi kabul etti. Aile arasında 8 ay önce nişan yapıldı, düğün için de bir ay sonrasına gün kesildi.

TÜFEK BİR ANDA ATEŞ ALDI

Aradan geçen zamana rağmen "Maddi imkanlarım yetersiz, param yok" diyen Sadullah D., Özlem T. ile olan nişanı bozdu. Nişanın bozulmasına sinirlenen genç kadının kardeşleri Sadullah T. ile ağabeyi Hamdullah, evlerindeki pompalı tüfeği alıp, Sadullah D.'yi evine gelip tehdit etti. 2 kardeş, havaya 2 el ateş açtıktan sonra, D.'yi evden çıkarıp karanlık sokağa doğru sürüklemeye başladı.

Silah seslerine Sadullah ile Hamdullah T.'nin dayısı ve aynı zamanda Sadullah D.'nin eniştesi olan Hatip B. geldi. Yeğenlerinin elinden tüfeği alan Hatip B., Sadullah D.'yi uzaklaştırdı. Silahı geri almak isteyen Hamdullah T. ile dayı arasında arbede yaşandı. Bu sırada tüfek ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalar, Sadullah T.'ye isabet etti. Ağır yaralı olarak özel bir hastaneye kaldırılan Sadullah T., yapılan ilk müdahalenin ardından Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi ancak kurtarılamadı.

Ölen gencin cenazesi, Adli Tıp Kurumu Morgu'ndaki otopsinin ardından yakınları tarafından Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Polis, cinayete karışan Hamdullah T., dayı Hatip B. ile Sadullah D.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki ifadeleri tamamlanan zanlılar, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.