Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yeni Akit Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten 56 yaşındaki Kadir Demirel ve kızı Esma K. Başakşehir'de damadı Cemil Yavuz Karanfil'in bıçaklı saldırısına uğradı. Habertürk Haber Merkezi'den Müslim Sarıyer ve Yusuf Doğan'ın edindiği bilgilere göre bacağından ve karnından yaralanan Kadir Demirel, tedaviye alındığı özel hastanede hayatını kaybetti. Araya girmeye çalışırken karın bölgesinden ağır yaralanan kızı 31 yaşındaki Esma K.'da aynı hastanede tedaviye alındı. 

Cumhuriyet savcısı ve polisin olay yerindeki çalışmaları sürüyor. İncelemelerin ardından Kadir Demirel'in cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı. Olayın aradından kaçan damat için arama çalışmaları da devam ediyor. 

Damatla ilgili olarak DHA'nın geçtiği haberde olayın ardından teslim olduğu belirtilmişti ancak bu bilginin doğru olmadığı açıklandı. 

KADİR DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.