Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde tartıştığı hastasından şikayetçi olan doktor, ilginç bir istekle şikayetinden vazgeçti. Doktorun 2 gün boyunca poliklinikte kendisine yardımcı olması şartı ile davacı olmaktan vazgeçtiği kişi "Yaşadığı çalışma şartlarını gördüm. Çok pişmanım" diye konuştu.

"2 GÜN POLİKLİNİKTE KALDI"

Habertürk Haber Merkezi'nden Beycan Üçkardeş'in aktardığı bilgilere göre, Kadirli Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye doktoru Murat Burhan, sırasını beklemeden muayene olmak isteyen Adem Okur'u uyardı. Okur'un itiraz etmesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Olayın ardından doktor Burhan, Emniyet Müdürlüğü'ne giderek Okur'dan şikayetçi oldu. Olaydan bir süre sonra Okur'un doktorun yanına giderek özür dilemesi üzerine Burhan, iki gün süreyle hastanede kendi yanında çalışması şartıyla şikayetinden vazgeçebileceğini söyledi. Teklifi kabul eden Okur, iki gün boyunca hastanedeki dahiliye polikliniğinde doktor Burhan'ın yanında çalışarak muayeneye gelen hastalara yardımcı oldu.

"ÖZÜR DİLEDİ, TEDAVİSİNE DE BAŞLADIK"

Doktor Murat Burhan, şeker hastası olan Adem Okur ile istemedikleri bir şekilde tartıştıklarını ve şikayetçi olduğunu belirterek "Ancak özür diledi. Ben de 2 gün poliklinikte bize yardımcı olması şartıyla şikayetimden vazgeçeceğimi ilettim. Kendisi de kabul etti. Tedavisine de başladık. Ceza olarak görmediğimiz bu durumla kendisini topluma daha faydalı hale getirdik diye düşünüyorum" dedi."ÇALIŞMA ŞARTLARINI GÖRDÜM, ÇOK PİŞMANIM"

Adem Okur ise her şeyin bir anlık öfkeyle olduğunu ve daha sonra pişmanlık duyduğunu anlatarak, "İstemeden oldu. Tartışma sonrası emniyete götürdüler. İfademizi aldıktan sonra serbest bıraktılar. Hemşirelerin yardımıyla özür diledim. Sağ olsun doktor bey özrümüzü kabul ederek, 2 gün poliklinikte kendisine yardım etmemi istedi. Yaşadığı çalışma şartlarını gördüm. Çok pişmanım" diye konuştu.