Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

İstanbul'da sağanak yağış etkisini göstermeye başladı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul'da günlerdir devam eden sağanak yağış bugün de etkisini gösterdi. Akşam üzeri şehrin birçok ilçesinde etkili olan sağanak vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Vatandaşlar saçak altlarına ve duraklara sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Bir anda bastıran yağmurda sırılsıklam ıslanan bazı vatandaşlar ise poşetle korunmaya çalıştı. İstanbul trafiğinin de yavaşlamasına neden olan sağanak etkisini göstermeye devam ediyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Yağışın etkili olduğu yerlerden birisi de İstanbul Ataköy. Araçlar yağmur suları ile biriken yolda giderken zorlanırken, vatandaşlar da olumsuz etkilendi.

Fotoğraflar: Habertürk Haber Merkezi

METEOROLOJİ'DEN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun iç ve batı bölgelerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan günlük değerlendirmede İstanbul için de öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, kuvvetli olması beklenen yağış nedeniyle ani sel ve yıldırım gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi:

"İç ve batı bölgelerimizde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün (18.06.2017 Pazar) Isparta, Burdur'un doğusu, Afyonkarahisar, Kütahya, Ankara'nın kuzey ve batısı, Çankırı, Çorum, Sinop, Kastamonu ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olarak görülmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."