Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da Şehit Burak Uçar Camii'nin açılışına Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in telefonundan bağlanarak, vatandaşların Ramazan ayını ve Kadir gecesini kutladı.

DHA'nın haberine göre Ak Parti İl Başkanlığı ve Yüreğir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Taşköprü iftarına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, burada vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftar programına Bakan Çelik'in yanı sıra Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Ak Parti Adana milletvekilleri de katıldı.

ŞEHİTİN AİLESİ DE KATILDI

İftarın ardından yaptığı konuşmada vatandaşların Kadir gecesini kutlayan Bakan Çelik, "Allah hep beraber sizleri, aileleriniz ile birlikte Ramazan Bayramı'na kavuştursun. İnşallah bundan sonrasında da hep birlikte bu birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun" dedi. Bakan Çelik, tarihi Taşköprü'deki iftar programının ardından merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Şehit Burak Uçar Camii'nin açılışına katıldı.

Gaziantep'in Oğuzeli ile Kilis'in Elbeyli ilçeleri arasındaki Akçakoyunlu Bölgesi'nde mayın imha çalışması yaparken meydana gelen patlamada şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Burak Uçar'ın adına yapılan caminin açılışı AB Bakanı Ömer Çelik ve şehidin anne ve babasının katılımıyla gerçekleşti.

CUMHURBAŞKANI TELEFONLA ŞEHİT AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

Açılışa Bakan Çelik telefonundan bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların Ramazan ayını ve Kadir gecesini kutladı. Şehit Uçar'a rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim sizleri nasıl Kadir gecenize kavuşturduysa inşallah Ramazan Bayramı'na da kavuştursun. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim cennetinde hepsiyle birlikte olmayı niyaz ediyorum. Anneye babaya buradan dualarımızı gönderiyoruz. Cerablus'ta onlar destan yazdılar. Onların sayesinde Cerablus, DEAŞ denilen zalimlerden kurtulmuş oldu. Özellikle anneye babaya Ankara'dan selamlarımı saygılarımı gönderiyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah'a emanet olunuz. Şimdiden bayramınızı tekrar tebrik ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Bakan Çelik, şehidin anne-babası ve Vali Mahmut Demirtaş birlikte açılış kurdelesini kesti. Açılış töreninden sonra Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince, çocuklara pamuklu şeker dağıtıldı.