Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Tekerlekli sandalyesi çalınan doğuştan engelli 12 yaşındaki Ezgi hediye edilen tekerlekli sandalye ile çifte bayram sevinci yaşadı.
İHA'nın haberine göre, Bingöl'ün Genç ilçesinde 4 gün önce vicdansızlığın bu kadarına da pes dedirtecek bir olay yaşanmış ve 12 yaşındaki görme, yürüme ve konuşma engelli Ezgi'nin tekerlekli sandalyesi evinin önünden çalınmıştı.Tekerlekli sandalyesi çalındıktan sonra hayata küsen ve tekerlekli sandalye isteğinde bulunan 12 yaşındaki Ezgi'nin sesine Bingöl Tüm Engelliler Derneği kulak verdi. Dernek tarafından temin edilen tekerlekli sandalye Ezgi'nin evine getirilerek hediye edildi ve çifte bayram yaşatıldı."BİZE ÇİFTE BAYRAM YAŞATTILAR"

Çifte bayram yaşadıklarını belirten Ezgi'nin babası Turgut Aslankıray, "Ezgi'nin 4 gündür yaşadığı sıkıntıyı sağolsun Bingöl'den gelen tüm engelliler derneği çözdü. Bize çifte bayram yaşattılar.Allah onlardan razı olsun. Onlarda Ezgi'nin yaşadığı mutluluğu yaşasınlar inşallah. Kızım Ezgi bu sıkıntıdan kurtulmuş oldu en azından bayramda rahatça gezdirebileceğiz onu. Allah emeği geçen herkesten razı olsun diyorum" dedi.