Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır'da Ergani İlçe Devlet Hastanesi'nde çalışan temizlik şirketi şefi E.K ve şirket çalışanı B.E.'nin hastanede çalışan engelli 26 yaşındaki erkeğe cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü. Suçunu itiraf eden B.K. tutuklanırken, suçlamaları reddeden E.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Mehmet Kayahan'ın aktardığı bilgilere göre, Ergani Devlet Hastanesi'nde şirket elemanı olarak çalışan engelli 26 yaşındaki D.S., iddiaya göre temizlik şefi E.K. ve şirket çalışanı B.E.'nin defalarca cinsel istismarına uğradı. Evli olduğu belirtilen D.S. korkup utandığı için ailesine bir şey anlatamadı. Karısı elbiselerini çıkarmasına yardım ederken D.S.'nin makatında yırtık tespit etti. D.S.'nin cinsel istismar olayını eşine anlatması üzerine, yakınları karakola giderek şikayetçi oldu. D.S.'nin ifadesinin ardından Ergani Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheliler E.K. ve B.E.'yi gözaltına aldı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Evli olduğu öğrenilen B.E.'nin suçunu itiraf ettiği ve hastane dışında D.S.'ye istismarda bulunduğunu anlattığı belirtildi. Temizlik şefi E.K. ise suçlamaları reddetti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden B.E. mahkeme tarafından tutuklandı. E.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcılığın başlattığı soruşturma ise sürüyor.