Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Mersin'den Adana'ya gelen yolcu treninde Avrupa'dan gelen bir kişinin Suriye'ye gideceğini söylemesi üzerine DEAŞ'lı olabileceği ihtimaline karşılık polis çağrıldı.

İHA'nın haberine göre, polis merkezine götürülen yabancı uyruklu kişiyle ilgili inceleme sürüyor.

"SURİYE'DE SAVAŞ" SORUSUNA "NE SAVAŞI" YANITINI VERİNCE...

Edinilen bilgiye göre, Mersin'den Adana'ya gelen trende bulunan iki sırt çantası olan bir kişiden yine aynı trende yolculuk yapan bir vatandaş şüphelendi.

İngilizce bilen vatandaş, şahsın yanına gelerek nereden nereye gittiğini sordu. Şahıs ise önce Suriye'ye gitmek istediğini söyledi. Ancak şüphelenen vatandaş, Suriye'de savaş olduğunu söyleyince, "Ne savaşı savaş yok ben zaten oradan Mısır'a, daha sonra da İsrail'e gideceğim" diye yanıt verdi.

Bunun üzerine, "Hangi ülkenin vatandaşısın" diye sorulunca şahıs "Avrupalıyım" diyerek ülkesini söylemek istemedi ama daha sonra Sırbistanlı olduğunu söyledi.

Bu diyalog üzerine şahıstan şüphelenilerek trenin güvenlik görevlisine şahsın DEAŞ'a katılmak üzere Suriye'ye gidebileceği söylendi.Güvenlik görevlisi de 155'i arayarak trende şüpheli yabancı şahıs olduğu ihbarında bulundu. Bu arada, güvenlik görevlisi şahsa pasaportunu sordu ama şahıs göstermek istemedi.

Polis de Adana garına gelerek beklemeye başladı. Tren gara girer girmez polis koşarak şahsın olduğu yere doğru hareket etti. Polis, yabancı uyruklu şahsın çantasında arama yaptı. Üzerinde yapılan aramada da pasaportu çıktı. Pasaporta göre adı Nikolic Dragan olan şahıs, polise de şüpheli cevaplar verdi.

Bunun üzerine polis, şahsı polis merkezine götürerek detaylı incelemeye aldı.