Son Dakika
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, demokratik açılım konusunda açıklamalarını yaparken şunları söyledi:

"Başbakan Erdoğan'ın ısrar ve inatla sürdürdüğü bölünme modelleri arayışları Türkiye'yi çok ciddi risklerle dolu, karanlık bir dönemin başına itmiştir.

PKK açılımının barış ve huzurla, kalkınma ve kardeşlikle hiçbir şekilde alakası olmadığı anlaşılmıştır. Başbakanın siyasi proje olarak sahip çıktığı bu sürecin etnik bölücülerin taleplerini taksitler halinde karşılama ihtiyacında olduğu gün gibi açıktır.

Yıllardır kumar oynayanların maksadının Türkiye ve aziz millet varlığını ayrışma ortamına yönlendirmek olduğu ortaya çıkmıştır. Etnik bölücüğe hukuki zemin kazanması amaçlanan, İmralı-hükümet işbirliği ile gerçekleştirilmek istenen yıkım projesi son toplantıda ortaya çıktı. Başbakan ve Hükümeti ,Türkiye'yi bölme yolunda suç üstü yakalandı.

İnanç istismarıyla iktidara gelenler kafalarındaki kabile kültürünü dayatmaya çalışmaktadırlar. AK Parti'nin kafasındaki zihniyet Türk milletini parçalı yapıya yöneltilmesini MHP'nin kabul etmesi mümkün değildir.

Başbakan Erdoğan'ın ısrar ve inatla sürdürdüğü bölünme modelleri arayışları Türkiye'yi çok ciddi risklerle dolu, karanlık bir dönemin başına itmiştir. PKK açılımın ilk sayfası bu toplantılarla nihayet aralanmıştır. Merkezinde kanlı terör örgütünün siyasallaşmasının bulunduğu kanlı bir oyunun işaretlerini vermiştir.

PKK açılımının barış ve huzurla, kalkınma ve kardeşlikle hiçbir şekilde alakası olmadığı anlaşılmıştır. Başbakanın siyasi proje olarak sahip çıktığı bu sürecin etnik bölücülerin taleplerini taksitler halinde karşılama ihtiyacında olduğu gün gibi açıktır.

PKK açılımının barış ve huzurla, kalkınma ve kardeşlikle hiçbir şekilde alakası olmadığı anlaşılmıştır. Başbakanın siyasi proje olarak sahip çıktığı bu sürecin etnik bölücülerin taleplerini taksitler halinde karşılama ihtiyacında olduğu gün gibi açıktır.

Kurucumuz olan Türkeş Bey'in anılarına gönderme yapark partililerimizin kafası karıştırılmak isteniyor. Merhum Türkeşe hayatının hiç bir bölümünde alçaklığa göz yummamıştır.

Bir istismar alanı da yıllardır PKK nakaratı olan barış çağrıları "Analar ağlamasın" üzerine şekillenen vicdan sömürüsüdür. Bebek, kadın, genç, yaşlı demeden PKK'nın barış talebiyle eş anlamlıdır. Kandil kadrolarının sloganları Başbakan'ın ağzına sakız olmuştur.

Bu manzara katile 'sayın' şehide 'kelle' diyen ve çürümeye başlayan bir zihniyetin etrafa yaydığı ve mide bulandıran kokusudur. Hiç kimse MHP'nin şehitleri istismar ettiğini iddia edemez. Ama şehadete duyarlı her vatandaşımız gibi parti mensuplarımız elbette bu elemi paylaşacak dini vecibesini sonuna kadar yerine getirecektir. Başbakan Erdoğan öfke nöbetine girmiş ve partimizle ilgili edep ve adaba sığmayan çirkinlikler sergilemiştir. Başbakan elinde gelse şehit cenaze törenlerine müdahale edecek ve cenazede saf tutanları kamu gücüyle dağıtacaktır. Yapmak istediği budur.

"Ben milliyetçiyim" demek için bir kimliğe mensup olmak demektir. O halde kimlik arayışı bitmeyen Erdoğan’ın hangi kimliğe mensup olduğunu bilmekte en tabi hakkımızdır."

İMRALI'YA NAKİLLER


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevine 5 mahkumun gönderilmesini, ''zavallılık'' olarak nitelendirdi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından, gazetecilerin konuya ilişkin sorusuna, ''Bu, Adalet ve Kalkınma Partisinin ve onun Başbakanı ve Hükümetinin uzun zamandır düşündüğü, Avrupa Birliği sürecinin bir dayatması olarak yerine getirmeye mecbur kaldıkları bir haldir. Bana göre bir zavallılıktır'' karşılığını verdi.

İrtica ile mücadele eylem planına ilişkin, üçüncü bir ihbar mektubunun kendisine gelip gelmediğine ilişkin soru üzerine de Bahçeli, ''Henüz MHP'ye ve Genel Başkanına böyle bir metin gelmemiştir'' dedi.

'7 yıldır ülke yönetiminde bulunan Başbakan Erdoğan'ın, her alanda olduğu gibi terörle mücadele alanındaki sicili de karanlık ve lekelidir. Başbakan Erdoğan'a tavsiyemiz bir boy aynasının karşısına geçmesi ve utanç verici görüntüsüne bakmasıdır'' ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Bu aynada karşısına çıkacak görüntü; İmralı canisi ile kol kola giren, Kandil'den medet uman, teröristleri kucaklamak için Habur'da bekleyen, PKK ile gizli ve aracılı pazarlıklar yapan, Barzani'nin önünde eğilen, teröre teslim olan ve etnik bölücülüğün önünü açan bir Başbakan yansıması olacaktır. Başbakan bu alanlarda rakipsizdir; bu vasıflara sahip olmada eşsizdir. Bunun şahidi, bu alandaki şaibeli siyasi geçmişi ve çizgisidir. Başbakan'ın vasıfları, kalitesi ve şeceresi çok iyi bilinmektedir.

Böyle birinin bizi şehit cenazesi gelsin diye beklemekle, şehit cenazelerinde çığırtkanlık yapmakla alçakça suçlaması haddi değildir. Ya haddini bilecek ve bu hayasızlıklardan nedamet duyacaktır, ya da hak ettiği karşılığı misliyle görecektir. Kendisine sözümüz ve uyarımız budur.''-''ATATÜRK'ÜN YURTTA SULH CİHANDA SULH SÖZLERİ...''-Başbakan Erdoğan'ın, ''demokratik açılım'' konusunda Mecliste yaptığı konuşmayı da eleştiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve AK Parti sözcülerinin Meclis konuşmalarının özetinin, yalan, riya, inkar ve iftira olduğunu ileri sürdü. Bir saati aşan konuşması boyunca, ''Türk milleti'' diyemeyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın, etnik farklılıklara dayanan bir ayrıştırma süreci başlatarak bölücülüğün önünü açmaya kararlı olduğunu ortaya koyduğunu iddia eden Bahçeli, ''PKK açılımıyla milli birliği katletmeye hazırlananların ve hain teröristlere kucak açanların Anadolu meydanlarında milli birlik ve kardeşlik yalanları söylemeleri, Başbakan ve arkadaşlarının trajedisinin sahnelendiği bir orta oyunudur'' dedi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

''Büyük Atatürk'ün 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' sözlerini bile Türkiye'nin bölünmesi için kullanmaya yeltenen Başbakan; PKK'ya teslim olmayı ve bölücü taleplerini hükümet eliyle hayata geçirmeyi yurtta sulh olarak gören, Ermenistan'a, Barzani'ye ve Rumlara teslim olmayı, ABD'nin dümen suyunda giderek Türkiye'nin milli çıkarlarını ateşe atmayı cihanda sulh olarak kabul eden çarpık, sakat ve çok tehlikeli bir anlayışın sahibidir. Projenin özünü ve esasını oluşturan PKK'ya siyasi af; milli kimlik, Kürtçe eğitim ve kamu hizmeti ve yönetimi yetkileri konularında PKK'nın taleplerinin yerine getirileceği Anayasa değişikliği süreci sessizce geçiştirilmiş, sütre gerisinde saklanmıştır.

Başbakan Erdoğan'ın 'Türkiye için bir milat, kardeşliğimiz, birliğimiz ve bütünlüğümüz için bir dönüm noktası' olduğunu söylediği 13 Kasım Meclis görüşmelerinin bilançosu budur. 13 Kasım bir milat olarak görülecekse, bu tarih; Türkiye'nin milli birliğinin temellerine tahrip kalıpları yerleştirmede, teröre teslim olarak bölücü taleplerin karşılanması sürecini başlatmada, Türkiye partisi olduğunu iddia eden AKP'nin 'bölme partisi' olduğunun tescilinde, teröristlerden 'barış elçisi', İmralı canisinden 'barış mihmandarı' çıkarmakta bir milat, önemli bir dönüm noktası olmuştur. Tarih, 13 Kasımı böyle yazacak, Türk milleti bu ihanet projesinin taşeronlarını, figüranlarını ve alkışçılarını böyle hatırlayacaktır.''-DAĞA ÇIKARIZ POLEMİĞİ-Bahçeli, partisinin Türkiye'yi bölmek ve MHP'yi hedef almak isteyenlerle ilgili olarak söyleyeceğini söylediğini, bugün de bunların arkasında olduklarını bildirdi.

Bu konuda göstereceğimiz tepkinin Başbakan'ın onayına ve icazetine bağlı olmadığının çok iyi bilinmesini isteyen Bahçeli, şunları ifade etti:

''Halep ordaysa arşın buradadır. Başbakan Erdoğan arkamızdan kaç kişinin geleceğini merak etmeyi bırakıp, kader anı geldiğinde nereye kaçmaya çalışacağını, yanına kaç kişiyi alacağını ve geride ne bırakacağını şimdiden düşünmeye başlamalıdır.

Buradan bir konuya daha temas etmek lüzumu hissediyorum. Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda şahsımla ilgili bir ifadesinde; ben Bahçeli'den memnunum, sözünü sarf etmiştir. Sonuçta fikirlerine katılmasam da politikalarını beğenmesem de Sayın Erdoğan benim memleketimin bir evladıdır. Benden memnun olmasını saygıyla karşılarım. Ancak asıl sorun kendisinden memnun olanlarla ilgilidir ve kendisinin bunu nasıl karşılayacağı şahsına ait bir konudur. Benden memnun olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan'a söylemek isterim ki Allah kimseyi Washington'un, Brüksel'in, Erivan'ın ve Erbil'in memnun olacağı adam yapmasın.''-EKONOMİK GELİŞMELER-Konuşmasında ekonomik gelişmelere de değinen Bahçeli, ''AKP; zam olmuş, vergi olmuş sağanak halinde vatandaşımızın üzerine yağmıştır'' dedi.

İşsizlik sorununun alabildiğine yaygınlaşmaya devam ettiğine dikkati çeken Bahçeli, üretimin durması ve bir türlü toparlanamamasının, işsizlik oranını ve işsiz miktarını devamlı yükselttiğini söyledi.

Resmi rakamlarla yüzde 13,4 düzeyine gelen işsizlik oranıyla toplam işsiz sayısının 3 milyon 429 bin kişiye ulaşmasının, tehlikenin aldığı mesafeyi göstermesi bakımından çok anlamlı olduğunu ifade eden Bahçeli, ''Bu sayının içinde Başbakan Erdoğan'ın yakını ve yandaşları yoktur. Üretmeyen bir ekonominin doğal olarak istihdam artışını sağlayamaması normaldir ve bu kusur da AKP hükümetinden başkasına ait olmayacaktır. Çözülen ve dağılan ekonomik sistemin yol açacağı zaiyatın bedelini ilk seçimde milletimiz AKP zihniyetine ve Başbakan Erdoğan'a fazlasıyla ödetecektir'' diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısından ayrılırken yanına gelen özürlülerle konuştu ve yalnız olmadıklarını söyledi.

Bu arada, hac vazifelerini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a gidecek olan Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, Adana Milletvekilleri Recai Yıldırım ve Yılmaz Tankut, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ve Niğde Milletvekili Mümin İnan'ın grup toplantısının basına kapalı bölümünde arkadaşlarıyla vedalaştığı öğrenildi.

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.